Canelo Alvarez, Dmitry Bivol

i

Autor: John Locher/AP

Sensacyjny koniec walki Canelo Alvarez - Bivol! Meksykanin musiał przełknąć gorycz porażki! Hitowe starcie dla Bivola [WIDEO]

2022-05-08 7:08

Przed pojedynkiem Saul "Canelo" Alvarez - Dimirtii Bivol wielu kibiców, przede wszystkim z Ameryki Łacińskiej i Południowej nie dopuszczało do siebie myśli, że jeden z najwybitniejszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe może przegrać z Rosjaninem. Po zaciętej walce do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był werdykt sędziowski, który dołożył drugą rysę na rekordzie Meksykanina, bowiem lepszy okazał się Bivol.

Kibice boksu na całym świecie, a przede wszystkim w Ameryce Łacińskiej i Południowej - skąd pochodzi Alvarez ostrzyło sobie zęby na starcie Canelo Alvarez - Bivol, podczas którego Meksykanin miał szasnę po raz kolejny udowodnić, że nie bez powodu jest uznawany za jednego z najlepszych pięściarzy w historii, bez podziału na kategorie wagowe. Dla Rosjanina z kolei starcie Canelo Alvarez - Bivol było wielką okazją do tego, aby zapisać się na kartach historii jako drugi pięściarza w dziejach, po Floydzie Mayweatherze Jr, który pokona wielkiego Meksykanina. I tak właśnie się stało. Do wyłonienia zwycięzcy walki Canelo Alvarez - Bivol potrzebny był werdykt sędziów, a po nim w górę powędrowała ręka Dimirtia Bivola. 

Niewiarygodne, jak Mike Tyson wygląda na starość! Aż złapaliśmy się za głowy, legenda boksu fenomenalnie się trzyma

Trener Raubo zdradził swój wielki sekret | Andrzej Kostyra

Sensacyjna porażka Saula "Canelo" Alvareza. Meksykanin przegrał na punkty, starcie Canelo Alvarez - Bivol dla Rosjanina

Już od samego początku pojedynku Canelo Alvarez - Bivol, Meksykanin miał ogromne problemy z Rosjaninem, który świetnie przygotował się do jednego z najważniejszych pojedynków w swojej karierze. Wciąż niepokonany jeszcze w zawodowym boksie Bivol zaczął rozdawać karty i wygrał osiem kolejnych rund z rzędu. Dopiero w dziewiątej odsłonie to Canelo okazał się lepszy, jednak to nie wystarczyło do finalnego triumfu. Po 12. rundach na kartach punktowych u sędziów widniał wynik 115-113 dla Dimirtia Bivola i to właśnie jego ręka powędrowała w górę podczas werdyktu. Rosjanin obronił tym samym pas mistrzowski WBA wagi półciężkiej. Wygrana z Canelo Alvarezem jest dla Bivola dwudziestą wygraną z rzędu w zawodowym boksie.

Niewiarygodne, jak wygląda obecnie Conor McGregor! Aż ciężko w to uwierzyć, że to naprawdę on, ogromna przemiana legendy MMA

Sonda
Czy Saul Canelo Alvarez to najlepszy pięściarz świata bez podziału na kategorie wagowe?
Najnowsze