SKANDALICZNA decyzja komisji przed walką Wilder - Fury. To ZAMACH na świętą tradycję!

2020-02-21 16:14 MF
Wilder vs. Fury
Autor: PAP Wilder vs. Fury

Kibice boksu na całym świecie wyczekują już soboty, kiedy to w Las Vegas dojdzie do rewanżowego pojedynku pomiędzy Deontayem Wilderem (35 l., 42-0-1, 41 k.o.), a Tysonem Furym (32 l., 29-0-1, 20 k.o.). Dziś odbędzie się ceremonia ważenia zawodników, ale zabraknie na niej tradycyjnej konfrontacji twarzą w twarz. To pokłosie wydarzeń z ostatniej konferencji prasowej, gdy doszło do szamotaniny między pięściarzami.

Tzw. face-off to wieloletnia tradycja w zawodowym boksie. Dla wielu pięściarzy to doskonała okazja, by uzyskać przewagę psychologiczną nad rywalem jeszcze przed pojedynkiem. Niestety, przed walką Wildera z Furym o pas WBC nie obejrzymy tradycyjnego twarzą w twarz, które odbywa się po każdej ceremonii ważenia.

Taką decyzję podjęła Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) po tym, jak w czwartek doszło do przepychanek między zawodnikami po konferencji prasowej. Z oburzeniem zareagował już Todd duBoef ze stajni Top Rank: - Jestem w boksie od 25 lat i nigdy nie spotkałem się z czymś podobnym. Face-off to najgorętszy moment przed walką. To szokująca decyzja - skomentował duBoef w rozmowie z ESPN.

Walka Wildera z Fury odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu. Pojedynek wieczoru zaplanowano na ok. 5.40.

Najnowsze