Anthony Joshua i Tyson Fury

i

Autor: Instagram Anthony Joshua/ Tyson Fury

Zaskakująca propozycja

Tyson Fury wyzywa kolejnego zawodnika! Chciał walki z Usykiem, teraz proponuje starcie swojemu rodakowi

2022-09-05 20:47

W kwietniu Tyson Fury obronił swój pas mistrza świata federacji WBC, po czym ogłosił… koniec kariery. Mimo że oficjalnie zdania nie zmienił, to coraz więcej mówi się o jego potencjalnych walkach. Niedawno ostro zaczepił Ołeksandra Usyka, a teraz niespodziewanie wyzwał do walki… jego niedawnego rywala, Anthony’ego Joshuę.

Tyson Fury to z pewnością jedna z barwniejszych postaci w światowym boksie. Dlatego zaskakujące mogło być dla wielu fanów, że postanowił on zakończyć swoją karierę po obronie pasa mistrzowskiego w starciu z Dillianem Whytem. Decyzja ta nie wydaje się być jednak ostateczna, bowiem sam Fury nie wyklucza kolejnych starć. Niedawno bardzo ostro zaczepił Ołeksandra Usyka, mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBA, IBF, WBO i IBO. – Zawodniku wagi średniej, rozbiję cię na kawałki. Po tym, jak pokonałeś kulturystę, powiedziałeś, że chcesz ze mną walczyć. Wyzwałeś mnie na pojedynek w telewizji, a teraz zachowujesz się jak c***a, uciekasz, ukrywasz się i mówisz, że masz kontuzję. Nie masz żadnej kontuzji, przed chwilą stoczyłeś sparing – powiedział Fury. Teraz okazuje się, że oprócz walki z Usykiem mistrz WBC jest gotowy walczyć także z Joshuą.

Mocne słowa Dariusza Michalczewskiego: My sportowcy po karierze jesteśmy życiowo upośledzeni

TAK MIESZKA Dariusz Michalczewski. PIERWSZY RAZ pokazał LUKSUSOWE mieszkanie nad MORZEM

Długo wyczekiwana walka Fury – Joshua dojdzie do skutku?

O możliwej walce Tysona Fury’ego a Anthonym Joshuą mówiło się już wiele razy, ale ostatecznie nie doszła ona do skutku. Teraz wydawało się, że jest jeszcze dalej to tego starcia, bowiem Joshua stracił swoje pasy na rzecz Usyka. To jednak nie przeszkadza Fury’emu. – Anthony Joshua, wiem, że przegrałeś walkę z Ołeksandrem Usykiem i w tym momencie nie masz żadnego pasa, ale chcę dać ci szansę walki ze mną o mistrzostwo wagi ciężkiej federacji WBC – powiedział Brytyjczyk w nagraniu w mediach społecznościowych.

Fatalna rana Vasyla po walce z Don Diego. Pół twarzy we krwi, okropny widok

 – Przed chwilą stoczyłeś 12-rundowy pojedynek, więc jesteś w formie. Daję ci kilka miesięcy na podjęcie decyzji. Daj znać, jeśli jesteś zainteresowany. Podam ci datę i stoczymy wielką brytyjską walką o mistrzostwo świata wagi ciężkiej – dodał Fury. Bardziej naturalnym wydaje się walka dwóch mistrzów, czyli Fury vs Usyk, ale z kontrowersyjnym Brytyjczykiem nigdy nic nie wiadomo.

"Don Kasjo" jak Flod Mayweather Jr! Dowiedz się więcej z galerii poniżej:

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze