Wielka gwiazda boksu przyłapana na DOPINGU! To KONIEC jego kariery?

2021-01-27 12:22 PM
Boks: Eleider Alvarez-Siergiej Kowaliow
Autor: AP Photo/Mel Evans Siergiejem Kowaliowem (32-3-1, 28 KO) podczas przegranej walki z Eleiderem Alvarezem (P) (24-0, 12 KO)

Nie ma już żadnych wątpliwości, że jedna z gwiazd światowego boksu stosowała doping. Wszystko zostało potwierdzone po badaniu próbki B. Teraz rosyjski pięściarz będzie musiał przygotować się na dotkliwą karę. Możliwe, że oznaczać ona będzie dla niego koniec zawodowej kariery.

Pod koniec stycznia miało dość do walki Siergieja Kowaliowa z Bektemirem Melikuzijewem. Dla trzykrotnego mistrza świata wagi półciężkiej miało to być przetarcie przed prestiżowym rewanżem z Saulem Alvarezem, który pozbawił go pasa federacji WBO. Teraz jednak okazało się, że Kowaliow może już w ogóle nie wrócić do ringu.

DWUMETROWY gigant! Kibic Widzewa będzie się bił na gołe pięści

W połowie stycznia walka Kowaliow – Melikuzijew stanęła pod znakiem zapytania, gdy wyszły na jaw wyniki testów antydopingowe Rosjanina. Mimo wpadki Kowaliowa jego rywal i tak chciał się z nim zmierzyć. Teraz jednak, jak informuje Dan Rafael z portalu boxingscene.com, próbka B potwierdziła, że 37-latek przyjmował syntetyczny testosteron, więc nie ma szans, aby walka nie doszła do skutku.

ROZEBRANY Pudzianowski z POTĘŻNYM mieczem. Zobacz nietypową nagrodę wręczoną "Pudzianowi":

Piątkowska o Brodnickiej: kłamała przez cały proces [WYWIAD]

Co w takim razie czeka trzykrotnego mistrza świata w wadze półciężkiej? Bardzo możliwe, że zostanie zawieszony nawet na kilka lat, co z racji wieku zawodnika może oznaczać, że praktycznie przekreśli jego dalszą karierę. Co ciekawe, to nie jedyna kara, z jaką w ostatnim czasie spotkał się Kowaliow. Rosyjski bokser został bowiem skazany pod koniec ubiegłego roku na trzy lata w zawieszeniu za bójką oraz obrażenie kobiety.

BIJE jak TYSON! Znokautował najlepszego polskiego ciężkiego l Andrzej Kostyra
Najnowsze