Piątkowska o Brodnickiej: kłamała przez cały proces [WYWIAD]

2021-01-26 17:29 Rafał Mandes
Boks, Ewa Brodnicka, Ewa Piątkowska, ważenie, pięściarki, waga
Autor: Tomasz Radzik Ewa Piątkowska (z prawej) i jej rywalka, nie tylko na ringu, Ewa Brodnicka

Sąd Okręgowy w Warszawie uprawomocnił kilka dni temu wyrok w sprawie przeciwko Ewie Brodnickiej, która była oskarżona o naruszenie nietykalności cielesnej Ewy Piątkowskiej. "Kleo" została skazana na cztery miesiące ograniczenia wolności. Za kraty jednak nie trafi - w zamian będzie musiała wykonać 20 godzin prac społecznych miesięcznie.

"Super Express": - Jak już na spokojnie odbierasz wyrok sądu?

Ewa Piątkowska: - Jestem zadowolona z wyroku sądu i uważam, że prace społeczne to najlepsza kara. Gdyby to była kara w zawieszeniu, to jeśli ktoś jest grzeczny tylko przez jakiś czas, to w rzeczywistości nie ponosi kary w ogóle. A tutaj trzeba poświęcić czas i energię, a przy okazji robi się coś pożytecznego, bo te prace zawsze oznaczają coś przydatnego. To był dobry wybór sądu.

- Ewa Brodnicka zgodnie z wyrokiem zamieściła przeprosiny w największych portalach bokserskich, ale w mediach społecznościowych "żartów" nie brakuje.

- To jest udawane z jej strony. Gdyby ten wyrok ją rzeczywiście śmieszył, to by się nie odwoływała od pierwszego wyroku, śmiała by się już pół roku temu, a jednak walczyła o to, by wyrok został skasowany. Jej obrońca wnosił o to, by została uniewinniona. Gdyby rzeczywiście ją to śmieszyło i nie zależałoby jej na tym, by sąd ogłosił jej niewinność, to by też nie kłamała. A przez cały proces kłamała. Próbowała się nawet desperacko wybielić, więc teraz pokazywanie, że to ją śmieszy i nie obchodzi, to tylko taka poza.

Ewa Brodnicka pokazuje zdjęcie ZZA KRAT! Seksowna bokserka KPI z wyroku?

Ewa Brodnicka: Piątkowska KŁAMIE, że chce rewanżu l Andrzej Kostyra

- Głównym dowodem były nagrania z monitoringu?

- Tak, ale ona je widziała, a i tak nadal kłamała. Próbowała przekonać sąd, że tylko się broniła, że to ja chciałam ją zaatakować. Nagrania pokazały jednak wyraźnie, że ja nie wykonuje żadnego ruchu przed jej atakiem.

- W polskim boksie to chyba pierwszy przypadek, by ktoś załatwiał takie sprawy w sądzie.

- To jest nowość w środowisku bokserskim, bo wiadomo, że wiele osób żyje według tzw. prawilnych zasad, ale ja na to mówię pseudoprawilne zasady, bo ja się z tego śmieję. Wszyscy lubią o tym mówić, a jak tylko jakaś sprawa dotyczy ich, to od razu grożą sądem albo współpracują z policją. Dla mnie jest to tylko takie pozerstwo. Ja nigdy nie mówiłam, że się tych zasad trzymam i teraz po tym wyroku dostaje sporo takich komentarzy, że postąpiłam źle, że współpraca z policją czy sądami to obciach. Ale to nie jest moje towarzystwo, ani moje środowisko, ani moje zasady. To tak jakby mówić ateiście, że robi coś niezgodnego z Biblią.

- Kontuzja odwlekła w czasie twój debiut w MMA. Kiedy się go doczekamy?

- Planuję wrócić na treningi za dwa tygodnie i jak wszystko będzie ok, to mogę się do czegoś przygotowywać.

GWIAZDY poręczyły za Diablo! Krzysztof Włodarczyk dostał WYJĄTKOWE wsparcie

BIJE jak TYSON! Znokautował najlepszego polskiego ciężkiego l Andrzej Kostyra

- A nie chciałabyś spotkać się z Brodnicką raz jeszcze?

- Ona unika tego rewanżu od pięciu lat, bo po prostu się go boi. To jest właśnie śmieszne, bo ona w ringu boi się bić i nie mówię tylko o pojedynku ze mną, a poza ringiem jest taka chętna. To raczej powinno być odwrotnie jak się jest pięściarką zawodową.

- Chciałabyś coś przekazać Brodnickiej na koniec?

- Nie mam jej już nic do powiedzenia. Wszystko zostało już wyjaśnione przez sąd.

Gołota cenniejszy od Joshuy, Mayweathera i Błachowicza. Też możesz pomóc!

Krzysztof Diablo Włodarczyk w więzieniu! Spędzi tam wiele miesięcy!
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze