Masternak vs. Smith

i

Autor: Lawrence Lustig Masternak vs. Smith

Boks

Wiemy, dlaczego Masternak poddał walkę. Gigantyczny ból. To ta kontuzja pozbawiła go marzeń

2023-12-10 23:05

Mateusz Masternak w kapitalnym stylu walczył o pas mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej. Master był lepszy od Chrisa Billam-Smitha i wydawało się, że pojedynek będzie zmierzał do szczęśliwego finału. Okazało się jednak, że polski pięściarz nie może wyjść do ósmej rundy. Powód? Złamane żebra. Lekarz nakazał natychmiastowe prześwietlenie klatki piersiowej. Anglik obronił tytuł.

Hala w Bournemouth mogła świętować. Miejscowy bohater znów obronił tytuł mistrza świata, ale przez siedem rund naprawdę cierpiał Chris Billam-Smith między linami. Mateusz Masternak znakomicie punktował angielskiego pięściarza i, zapewne, prowadził na kartach punktowych. Jednak walki nie mógł kontynuować. Komentujący pojedynek Janusz Pindera i Maciej Miszkin nie mieli wątpliwości, że Polak zmierza po mistrzowski pas.

- W przedostatniej rundzie poczułem ból. Takiego bólu nigdy nie miałem. Od żebra i przeszycie w kierunku kręgosłupa. Każdy lewy prosty wyprowadzony to uczucie, jakby mi ktoś wbijał nóż w serce. Ból niesamowity. Każdy oddech powoduje wielkie napięcie. Nawet w przerwie między rundami nie mogłem zrobić pełnego wdechu. Kiedyś faktycznie miałem w tym miejscu połamane żebra, ale to było z 10 lub 12 lat temu. Teraz nie wiem, co tam się stało. Takiego bólu jeszcze nigdy nie czułem - powiedział na gorąco przed kamerą TVP Sport Mateusz Masternak.

ZOBACZ: Niewyobrażalny dramat Mateusza Masternaka. Pas był na wyciągnięcie ręki. Kontuzja przekreśliła marzenia Polaka

- Nawet nie mam pojęcia po którym ciosie to się stało. Może to po szarpaninie, albo jakimś uderzeniu. Kompletnie nie wiem, ale jeszcze nigdy czegoś takiego nie przeżyłem - dodał polski pięściarz, który z trudem krył łzy. Masternak był bliski zastania piątym (męskim) mistrzem świata w boksie zawodowym. 

Andrzej Kostyra - Mateusz Masternak 2023.11.09
Najnowsze