Masternak - Billam-Smith

i

Autor: Lawrence Lustig Masternak - Billam-Smith

Walka o pas

Niewyobrażalny dramat Mateusza Masternaka. Pas był na wyciągnięcie ręki. Kontuzja przekreśliła marzenia Polaka

2023-12-10 23:09

To nie tak miało wyglądać, to nie tak miała zakończyć się ta historia. Mateusz Masternak był na dobrej drodze do zdobycia pasa mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Punktowo prowadził z Chrisem Billamem-Smithem, ale przed rozpoczęciem ósmej rundy musiał się poddać. O wszystkim zadecydowała kontuzja, przez którą Masternak nie mógł kontynuować walki. Wielki dramat polskiego pięściarza.

Mateusz Masternak stanął przed życiową szansą. Przeszedł bardzo długą i krętą drogę, aby móc zawalczyć o pas mistrza świata. Faworytem starcia z Chrisem Billamem-Smithem nie był, ale podchodził do pojedynku z wielką pewnością siebie. Tę pewność widać było od pierwszych sekund walki, bo choć Anglik starał się zaatakować, to Masternak nadawał rytm starcia i był szybszy oraz bardziej precyzyjny w atakach.

W każdej rundzie podkreślał swoją przewagę. Billam-Smith bardzo często starał się klinczować i wówczas atakował rywala. Najczęściej obijał żebra reprezentanta Polski, ale mimo tego na kartach punktowy raczej prowadził Masternak. Polak często trafiał kombinacjami, a głowa aktualnego mistrza bardzo często odskakiwała. Jeszcze w siódmej rundzie wszystko wyglądało dobrze.

Ale niestety siódme starcie okazało się ostatnim. Narożnik przed ósmą rundą poddał Masternaka, a wszystko przez kontuzję, jakiej doznał pięściarz. Jak się okazało żebra zawodnika ucierpiały bardzo mocno i doszło do ich złamania. Lekarz zalecił błyskawiczne prześwietlenie, a marzenia Masternaka uleciały...

Najnowsze