Wilder – Fury 2. Ile zarobił Tyson Fury, a ile Deontay Wilder?

2020-02-23 9:21
Wilder vs. Fury
Autor: PAP Wilder vs. Fury

Dramatyczna walka Wilder – Fury 2 wywołała gigantyczne zainteresowanie na całym świecie. Nic dziwnego, że i gigantyczne będą honoraria, jakie zainksaują obaj aktorzy przedniego widowiska, jakiego świadkami byliśmy w Las Vegas.

Pojedynek w MGM Grand trwał do siódmej rundy. W połowie tego starcia sekundanci Wildera rzucili ręcznik, sygnalizując poddanie podopiecznego. Deontay mówił potem, że zrobili to za wcześnie, ale wielu obserwatorów sądziło, że taka reakcja mogła uratować obrońcę tytułu od poważniejszych urazów zagrażających nawet życiu. Tyson Fury bawił się z rywalem, chwilami obijał go jak worek. Z ucha Wildera sączyła się krew, a on sam wyglądał chwilami jakby nie wiedział co się dzieje.

Według wstępnych szacunków, honoraria bokserów za tę walkę o tytuł WBC będą oscylować wokół 30 mln funtów dla każdego, czyli po 150 milionów złotych na głowę. Z dostępnych informacji wynika, że podział jest równy, a sumy gwarantowane dla obu rywali to po 19 mln funtów (97,3 mln złotych). Resztę zapewnią obu pięściarzom wpływy z pay-per-view. Promotor Fury'ego Bob Arum potwierdził, że podział jest fifty-fifty.

Do łącznych dochodów dojdą wpływy z biletów, które przyniosą 16 mln dolarów brutto. – Cała arena była wykupiona – powiedział Arum. – A wpływy z kanałów telewizyjnych są wyższe niż ktokolwiek oczekiwał – dodał, szacując, że jeśli pay-per-view wykupią dwa miliony widzów w Stanach i milion w Wielkiej Brytanii, to jego człowiek zainkasuje „dobrze ponad 40 mln dolarów”.

Najnowsze