Wilder – Fury 2. Kto rzucił ręcznik, poddając Deontaya Wildera? „Nie powinien tego robić”

2020-02-23 9:57
Wilder - Ortiz - transmisja TV i stream online
Autor: Wojciech KUBIK/East News Wilder - Ortiz - transmisja TV i stream online

Jay Deas, trener Deontaya Wildera przyznał po przegranej walce jego podopiecznego, że nie powinno dojść do poddania obrońcy tytułu w siódmej rundzie walki o tytuł WBC z Tysonem Furym. Jednak to nie on rzucił ręcznik.

– Zrobił to Mark Breland – wyjaśnił na konferencji prasowej Deas. – Uważam, że nie powinien był tego robić. Deontay to taki gość, który chce walczyć i samemu stawiać czoła przeciwnikowi. Na pewno powiedziałby, by nie rzucać ręcznika. Tyson Fury powiedział, że nigdy nie pozwoliłby swoim ludziom na poddanie go, a Deontay ma takie samo podejście – dodał Deas.

Wilder był w tarapatach. Po jednym z ciosów z ucha zaczęła mu lecieć krew. To jednak nie zatrzymało go, chciał walczyć, po zakończeniu pojedynku miał pretensje do sekundantów za rzucenie ręcznika. – Deontay Wilder to nieustraszony pięściarz i zawsze jest szansa, że to on zada decydujący cios i wszystko obróci się na jego korzyść – powiedział jego trener, zapewniając jednocześnie, że czuje się dobrze i nic mu nie jest. Prewencyjnie Wilder został jednak zabrany na rutynowe badania do szpitala.

– Miał rozcięcie wewnątrz ucha – przyznał Deas. – Mogło to zakłócić jego poczucie równowagi. Założą ku kilka szwów.

Najnowsze