Anthony Joshua i Tyson Fury

i

Autor: Instagram Anthony Joshua/ Tyson Fury

Wreszcie mówią jednym głosem! Walka Joshua - Fury (niemal) pewna!

2021-05-12 13:14

Wczoraj Eddie Hearn zdradził, że do walki Anthony'ego Joshui z Tysonem Furym dojdzie w Arabii Saudyjskiej. Podał nawet dwie daty - 7 lub 14 sierpnia. Nie minęły 24 godziny, a głos w sprawie zajął jeden z przedstawicieli interesów Fury'ego, Frank Warren. I... potwierdził wcześniejsze słowa Hearna. To oznacza jedno - na 99 procent za kilkanaście tygodni poznamy niekwestionowanego mistrza świata w wadze ciężkiej.

To będzie bez wątpienia jedno z najważniejszych bokserskich wydarzeń XXI wieku. Ostatnim absolutnym czempionem królewskiej kategorii był Lennox Lewis, który dokonał tej sztuki w 1999 roku. Po 22 latach ponownie poznamy hegemona wagi ciężkiej.

Zobacz NAJKRWAWSZĄ walkę z Gromdy 5! [WIDEO]

Negocjacje trwają od kilku tygodni, ale więcej optymizmu płynęło dotychczas z obozu Joshui. Najlepszym na to dowodem była wczorajsza wypowiedź Hearna dla Sky Sports. Nie tylko zdradził w niej miejsca walki, ale także przybliżony termin. Z obozu Fury'ego było więcej narzekań, ale dziś wreszcie nadeszły dobre wieści.

Warren w rozmowie z Talk Sport przyznał, że obie strony zaakceptowały termin pojedynku - Joshua i Fury mają się zmierzyć 14 sierpnia. Warren dodał, że brakuje jeszcze gwarancji finansowych od ludzi z Arabii Saudyjskiej, ale jego zdaniem to tylko formalność i lada moment wszystko ma zostać zapięte na ostatni guzik. Czekamy z niecierpliwością!

Szpilka - Różański jednak na stadionie?! Bilety wyprzedane

Sonda
Kto wygra walkę Anthony Joshua - Tyson Fury?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze