Za nami Suzuki Boxing Night V! Kolejna wygrana olimpijskiej nadziei

2021-02-28 12:14 mso
Suzuki Boxing Night IV
Autor: MATERIAŁY PRASOWE Suzuki Boxing Night IV

Za nami piąta edycja gali Suzuki Boxing Night! Kolejny raz w Lublinie najlepsi polscy pięściarze mierzyli się w pasjonujących i zaciętych pojedynkach. To była kolejna znakomita wizytówka boksu olimpijskiego w Polsce. Kibice kolejny raz mogli zobaczyć w ringu jedną z nadziei na wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, Damiana Durkacza.

Damian Durkacz jest bardzo blisko zdobycia olimpijskiej przepustki. By tak się stało, polski pięściarz musi pokonać w kwalifikacjach jeszcze jednego przeciwnika. Turniej o wyjazd na Tokio został przełożony jednak kolejny raz – tym razem z kwietnia na czerwiec. Mistrz Polski wykorzystał to do stoczenia kolejnego pojedynku na gali Suzuki Boxing Night. Podczas piątej odsłony pewnie rozprawił się z Dominikiem Kidą.

Ten po jednym z ciosów był nawet liczony przez sędziego. Kida padł na liny, ale po tym zdarzeniu ambitnie rzucił się do ataku na przeciwnika. To jednak nie mogło zmienić decyzji sędziów punktowych, którzy jednogłośnie przyznali zwycięstwo Durkaczowi, który bił się w wyższej niż normalna dla niego ostatnio kategorii wagowej do 69 kg.

– Staram się nie myśleć o czekających mnie kwalifikacjach olimpijskich, które zostały przełożone na czerwiec. Skupiam się tylko na tym, co jest tu i teraz – mówił na antenie TVP Sport Durkacz.

Pięściarskie show na początku gali dali Jarosław Iwanow oraz Paweł Brach. Wysokie tempo i dużo wymian gwarantowało emocje przez wszystkie trzy rundy. Ostatecznie zwycięzcą został ten pierwszy. Brach już w ringu pokazywał, że nie zgadza się z tym werdyktem! Rozczarowaniem była także postawa Adama Kulika, który przegrał z Oskarem Koperą.

Gala Suzuki Boxing Night V WYNIKI:

Jarosław Iwanow pokonał niejednogłośnie Pawła Bracha

Filip Wąchała pokonał jednogłośną decyzją sędziów Michała Jarlińskiego

Łukasz Niemczyk pokonał jednogłośną decyzją sędziów Bartłomieja Przybyłę

Damian Durkacz pokonał jednogłośną decyzją sędziów Dominika Kidę

Sebastian Wiktorzak pokonał jednogłośną decyzją sędziów Mateusza Goińskiego

Daniel Adamiec pokonał jednogłośną decyzją sędziów Piotra Szczukowskiego

Mateusz Bereźnicki pokonał jednogłośną decyzją sędziów Witalija Burlaka

Witold Lisek pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Tomasza Niedźwieckiego

Oskar Kopera pokonał jednogłośną decyzją sędziów Adama Kulika

Oskar Safaryan pokonał jednogłośną decyzją sędziów Karola Krupiennika

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze