Andrzej Kostyra i Artur Szpilka

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Andrzej Kostyra i Artur Szpilka

Kto będzie górą?

Artur Szpilka stoczy bitwę z Dariuszem Michalczewskim! Wcześniej powalczy z Andrzejem Kostyrą, wszystko zdradził

2023-12-08 11:04

Artur Szpilka wraca już po operacji kręgosłupa do poważnych treningów. Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej w boksie kolejny raz w klatce KSW ma się pojawić w maju przyszłego roku. Wcześniej czekają go jednak dwa inne pojedynki.

Szpilka jak na zawodowego sportowca przystało uwielbia wszelkie wyzwania. "Szpila" często chwali się w mediach społecznościowych z pojedynków szachowych, ale od jakiegoś czasu gra też w tenisa ziemnego.

Szpilka zmierzy się z Kostyrą i Michalczewskim w tenisa

I to właśnie na korcie w najbliższym czasie czekają go dwa ciekawe mecze. Już w najbliższy wtorek 12 grudnia zawodnik KSW zmierzy się ze znanym dziennikarzem i byłym szefem sportu w "Super Expressie", czyli Andrzejem Kostyrą. Szpilka jest przekonany o swoim zwycięstwie, ale pan Andrzej na korcie czuje się jak ryba w wodzie, gra regularnie od kilkunastu lat i były pretendent do tytułu mistrza świata w boksie może się mocno zdziwić.

Na tym jednak nie koniec. W niedalekiej przyszłości Szpilka zmierzy się też w tenisa z Dariuszem Michalczewskim. "Tygrys", podobnie jak Kostyra, ma znacznie bogatsze doświadczenie od "Szpili" w tej dyscyplinie, ale były pięściarz jest pewny swego.

- Skupiam się, by we wtorek skopać panu tyłek w tenisa. Jestem też umówiony na tenisa z Darkiem Michalczewskim i tak samo będą tam chłosty. Ale wcale tak pewien nie jestem, bo grałem też z Marcinem Dańcem, też byłem hurraoptymistycznie nastawiony, a Marcin Daniec pyk, pyk i przegrałem - przyznał Szpilka w ostatniej rozmowie z Kostyrą.

Artur Szpilka komentuje pomysł walki z Khalidovem |Andrzej Kostyra
Artur Szpilka z emocjonalnym apelem przed walką Mateusza Masternaka o tytuł mistrza świata
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze