Ricardo Prasel

i

Autor: Instagram / Ricardo Prasel Ricardo Prasel

Były piłkarz Chelsea zadebiutuje w KSW. Niesamowita historia: "MMA było drugą szansą w życiu"

2022-03-16 16:05

Już w sobotę, 19 marca gala KSW 68! Emocjonalnych starć z pewnością nie zabraknie. Michał Kita zapowiada rok zemsty, ale zanim poszuka rewanżów musi uporać się z debiutantem. Ricardo Prasel to były piłkarz londyńskiej Chelsea. Jego sportowa kariera została zatrzymana przez kontuzję. - Występy dla KSW to spełnienie moich marzeń - opowiada w rozmowie z "Super Expressem".

Ricardo Prasel podczas radomskiej gali zadebiutuje w organizacji KSW. I od razu jest rzucony na głęboką wodę! Jego przeciwnikiem będzie doświadczony Michał Kita. "Masakra" w zwiastunie sobotniego (19 marca) wydarzenia zapowiadał rok zemsty. Najpierw jednak musi uporać się z byłym piłkarzem londyńskiej Chelsea. W rozmowie z "Super Expressem" Brazylijczyk opowiedział o swoich sportowych doświadczeniach i daje solidną dawkę motywacji. Nie przeszkodziła mu nawet kontuzja.

NIE PRZEGAP! Odważna zapowiedź gwiazdy KSW 68: To trampolina dla mojej kariery! Poddam go lub znokautuję

KSW 68. Ricardo Prasel dla "Super Expressu": Dostałem drugą szansę w życiu!

Brazylijczyk niezwykle ciepło wspomina kilka miesięcy spędzonych w londyńskiej Chelsea. - Dziś trudno uwierzyć, że tak żyłem. To był unikatowy i niezapomniany czas. Najbardziej podziwiałem Petra Cecha, który był znakomitym bramkarzem. Wiele mogłem się od niego nauczyć - mówi Prasel. Jego piłkarską karierę brutalnie przerwała kontuzja. MMA okazało się dla niego odskocznią.

- Mogę to powiedzieć komukolwiek – zawsze można zacząć od nowa i robić coś innego, by poczuć, że się żyje! Myślałem, że już nigdy nie poczuję tego, co czują profesjonalni sportowcy. MMA było moją drugą szansą w życiu! - przyznał Ricardo Prasel.

Popek zarobił fortunę w KSW! Ile? Dowiedz się więcej z galerii poniżej!

Były piłkarz Chelsea: Walki dla KSW to spełnienie marzeń

Ricardo Prasel nie ukrywa, że jest zachwycony opcją startów dla KSW. Wcześniej bił się m.in. dla RIZIN, UAE Warriors czy w Dana White's Contender Series, które mogło otworzyć mu drogę do startów w UFC. - Wszystkie moje międzynarodowe występy w MMA wyglądały tak samo. To od nich zależało, czy dostanę kontrakt z organizacją, a to mnie nieco blokowało w samych walkach. KSW dało mi możliwość stoczenia kilku pojedynków, co dodaje mi pewności - przyznał.

Brazylijczyk dodał, że KSW jest rozpoznawalną organizacją w Brazylii i miał okazję oglądać już wcześniej wydarzenia polskiej federacji. - To spełnienie moich marzeń. Są znaną organizacją w Brazylii, także ze względu na niezwykłą oprawę - nie tylko walki, ale też show! Michał Kita jest świetnym zawodnikiem. Spodziewam się dobrej walki i cieszę się na debiut z zawodnikiem z numerem 2 w rankingu wagi ciężkiej. Oglądałem wiele gal KSW. Mam nadzieję, że zostanę tu na dłużej - kończy.

Zobacz także: Mamed Khalidov nie mógł tego dłużej trzymać w tajemnicy. Kibice będą zawiedzeni. Zdradził plany na przyszłość

KSW 68: Kiedy gala? Gdzie oglądać?

Gala KSW 68 już w sobotę, 19 marca w Radomiu. W walce wieczoru Salahdine Parnasse będzie bronił mistrzowskiego pasa w kategorii piórkowej. Jego rywalem będzie Daniel Rutkowski. Transmisja z gali KSW 68 na platformie streamingowej Viaplay.

Sonda
Kto wygra walkę wieczoru KSW 68 Daniel Rutkowski - Salahdine Parnasse?
KSW wspiera uchodźców na granicy
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze