Elias Theodorou

i

Autor: Elias Theodorou / Instagram Elias Theodorou

Fani MMA w żałobie

Były wojownik UFC zmarł na raka. Elias Theodorou miał tylko 34 lata, walczył o dostęp do legalnej marihuany

2022-09-12 16:17

Dramatyczne wiadomości napływają ze świata sportów walki. W wieku zaledwie 34 lat zmarł Elias Thedorou. Były zawodnik największej organizacji MMA na świecie UFC toczył nierówną bitwę z nowotworem. W 2014 roku wygrał program The Ultimate Fighter. Bił się m.in. z Thiago Santosem czy Samem Alveyem.

Tragiczne informacje napływają ze Stanów Zjednoczonych. Nie żyje Elias Theodorou, który przez lata bił się w organizacji UFC. Do historii przeszedł będąc jednym z pierwszych sportowców w Stanach Zjednoczonych, który został dopuszczony do zawodów, mając prawo do stosowania medycznej marihuany. Smutne wieści o jego śmierci przekazał Aaron Bronsteter z serwisu TSN. Theodorou zmagał się z rakiem wątroby, o czym nie wiedziało do tej pory wiele osób. Niestety, najtrudniejszą walkę w życiu przegrał 11 września. Miał 34 lata.

Elias Theodorou nie żyje. Bił się m.in. dla organizacji UFC

Elias Theodorou trafił do organizacji UFC w 2014 roku po tym, jak wygrał program The Ultimate Fighter. Dla największej federacji MMA na świecie stoczył łącznie dziesięć pojedynków. Wygrywał siedmiokrotnie - lepsi od niego byli jedynie Thiago Santos, Brad Tavares i Derek Brunson. Pokonał m.in. Sama Alveya, którego ostatnio znokautował Michał Oleksiejczuk.

Khamzat Chimaev ostro po wygranej na UFC! Mówi o mordowaniu ludzi, przerażające słowa

Ostatni zawodowy pojedynek Elias Theodorou stoczył w grudniu 2021 roku. Na gali Colorado Combat Club wygrał z Bryanem Bakerem przez jednogłośną decyzję sędziów. Jeden pojedynek stoczył dla Bellatora. Zdobywał mistrzowskie pasy organizacji EEC i NAAFS. Jego ogólny bilans do 19 zwycięstw i 3 porażki.

KSW 74 - najlepsze zdjęcia. Zobacz galerię brutalnych ujęć z gali w Ostrowie Wielkopolskim.

Szef KSW grzmi o wstydzie. Dosadnie po skandalu z Janikowskim, walnął prosto z mostu

Elias Theodorou nie żyje. Niewielu wiedziało o jego chorobie

- Niestety, przedstawiciel Eliasa Theodorou potwierdził wcześniejsze doniesienia. Zawodnik zmarł w wieku 34 lat. Theodorou walczył z rakiem wątroby, a o diagnozie powiedział tylko wybranej grupie ludzi. Ostatnio walczył walczył w grudniu z Bryanem Bakerem, będąc bardzo dumnym z tego, że został pierwszym zawodowym sportowcem, który rywalizował z "Terapeutycznym Wyjątkiem dla Konopi Medycznych w Ameryce Północnej" - pisał na Twitterze Aaron Bronsteter z TSN.

Mateusz GAMROT przed UFC 280: ELIMINATOR z Dariushem? Mówi się...
Najnowsze