FEN 43 WYNIKI

i

Autor: FEN FEN 43 WYNIKI

Wspaniałe zwycięstwo

FEN 43 WYNIKI: Formela obronił pas po nokaucie w 1. rundzie! Piękny finisz Kawy, Olech obalił "Piwo"

2022-12-16 23:25

FEN 43 WYNIKI. Gala FEN 43 to już historia. W walce wieczoru Kacper Formela po raz kolejny udowodnił klasę i już w 1. rundzie uporał się z Pedro Nobrem, broniąc tytuł w kategorii piórkowej. Wcześniej Wojciech Kawa popisał się fenomenalnym nokautem na wątrobę w starciu z Arkadiuszem Pałkowskim, a Mateusz Olech wygrał dramatyczną batalię z Michałem Piwowarskim, która była trzykrotnie przerywana! Świetnie zaprezentowała się też Klaudia Syguła. Pomimo choroby błyskawicznie rozbiła Anę Lobjanidze. Poniżej znajdziesz naszą relację na żywo z FEN 43:

FEN 43 WYNIKI:

Karta główna:

  • 65,8 kg: Kacper Formela (14-4, 6 KO, 5 SUB) vs Pedro Nobre (21-6-2, 12 KO, 5 SUB, 1 NC) – o pas w wadze piórkowej, Formela wygrał przez TKO w 1. rundzie
  • 70,3 kg: Wojciech Kawa (4-2, 2 KO) vs Arkadiusz Pałkowski (2-1, 1 KO, 1 SUB) - Kawa wygrał przez nokaut w 2. rundzie
  • 120,2 kg: Michał Piwowarski (5-3, 1 KO, 4 SUB) vs Mateusz Olech (2-0, 2 KO) - Olech wygrał przez jednogłośną decyzję
  • 61,2 kg: Klaudia Syguła (4-1, 1 SUB) vs Ana Lobjanidze (1-0, 1 KO) - Syguła wygrała przez TKO w 1. rundzie
  • 77,1 kg: Kamil Gniadek (14-7-1, 3 KO, 9 SUB, 1 NC) vs Jacek Bednorz (8-7, 2 KO, 6 SUB) - Gniadek wygrał przez poddanie w 2. rundzie
  • 81 kg: Michał Młynarczyk (0-0) vs Krzysztof Zimoląg (1-1) – K-1, Młynarczyk wygrał przez jednogłośną decyzję
  • 70,3 kg: Dawid Borzęcki (2-0, 2 KO) vs Konrad Furmanek (4-4, 1 KO, 1 SUB) - Furmanek wygrał przez nokaut w 1. rundzie

Semi pro:

  • 65,8 kg: Oliwier Filipiak vs Mateusz Kownacki - Filipiak wygrał przez jednogłośną decyzję
  • 77,1 kg: Patryk Wiśniewski vs Grzegorz Patra - Patra wygrał przez jednogłośną decyzję
Na żywo

FEN 43

Witamy w relacji na żywo z gali FEN 43! Początek wydarzenia, którego walką wieczoru będzie starcie Kacpra Formeli z Pedro Nobre o pas w kategorii piórkowej, już o 19:00.

Rozpoczęła się już pierwsza walka! Patryk Wiśniewski - Grzegorz Patra.

Wiśniewski - Patra

Pierwsza walka jest już za nami. Grzegorz Patra wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów!

Filipiak - Kownacki

W drugiej walce również decydowali sędziowie. Oliwier Filipiak jednogłośnie pokonał Mateusza Kownackiego.

Gala FEN 43 oficjalnie rozpoczęta! Przedstawiono bohaterów wieczoru, a już za kilka minut pierwsza walka z karty głównej.

Borzęcki - Furmanek

Pierwsza walka z karty głównej przyniosła pierwsze rozstrzygnięcie przed czasem! Konrad Furmanek znokautował Dawida Borzęckiego w 1. rundzie!

Tak wyglądał efektowny nokaut Furmanka na Borzęckim:

Młynarczyk - Zimoląg

Michał Młynarczyk pewnie wygrał przed własną publicznością z Krzysztofem Zimolągiem w K-1! Sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości.

Gniadek - Bednorz

Kamil Gniadek fantastycznie wrócił po długiej przerwie! Już w pierwszej rundzie gong w ostatniej chwili uratował obijanego Jacka Bednorza, ale w drugiej Gniadek poddał go trójkątem ramionami. 

Syguła - Lobjanidze runda I

Czas na walkę kobiet, która w ostatniej chwili doszła do karty walk!

Syguła - Lobjanidze runda I

Koniec walki! Syguła błyskawicznie ruszyła na rywalkę i już w pierwszych sekundach sprowadziła ją do parteru. Tam kontrolowała pozycję, ale Gruzinka w pewnym momencie była blisko wstania. Nie udało jej się to, gdyż Polka zaimponowała siłą i ponownie obaliła ją na matę. W ponowionej akcji szybko znalazła się w dosiadzie i bezlitośnie obiła Lobjanidze, a sędzia przerwał walkę.

Syguła przyznała po walce, że nie miała lekko. Tydzień temu miała bić się na innej gali, ale nic z tego nie wyszło, a tuż przed dzisiejszym starciem się rozchorowała. Dlatego chciała szybko wygrać, co jej się udało!

Piwowarski - Olech

Czas na prawdziwe grzmoty w wadze ciężkiej! Olech ma zdecydowaną przewagę wzrostu, ale obaj zawodnicy ważą ok. 110 kg!

Piwowarski - Olech runda I

Olech starał się punktować w stójce, ale Piwowarski szybko sprowadził go do parteru. Ten nie utrzymał tej pozycji długo, już po kilkudziesięciu sekundach pozwolił rywalowi wrócić na nogi. W wymianie Olech miał zdecydowaną przewagę i błyskawicznie rozciął twarz rywala! "Piwo" zaczął mocno krwawić i szukał desperackich obaleń. W połowie rundy wreszcie mu się udało, ale znowu nie utrzymał przeciwnika na ziemi. Piwowarski wygląda na bardzo zmęczonego, a Olech raz po raz punktuje go w stójce.

Piwowarski - Olech runda II

"Piwo" mocno rozpoczął tę rundę. Ruszył na rywala i trafił go ciosem, po czym spróbował kolejnego obalenia, co skończyło się klinczem przy siatce. Tam Olech trafił go kolanem w krocze! Publiczność zagrzewa go do walki, ale Piwowarski na razie leży i walczy z bólem.

Zawodnicy się przeprosili i wznowili walkę! 4 min do końca.

Piwowarski dobrze wznowił rundę, zaatakował Olecha, ale ponownie poszedł po nogi, co jego rywal skutecznie zablokował. Klincz przy siatce w końcu został rozerwany i Olech znowu punktował "Piwo" w stójce. Po chwili powtórzył się ten sam scenariusz, po czym... Piwowarski trafił rywala kopnięciem w krocze. Teraz to Olech ma czas dla siebie.

Drugie przeprosiny w tej rundzie, a do końca wznowionej walki nieco ponad minuta.

Piwowarski - Olech runda II

Olech znakomicie czuje próby obalenia Piwowarskiego i nie ma problemu z obroną. "Piwo" podkręcił tempo w stójce i wyprowadził kilka szaleńczych serii, ale przyjął też swoje. Po każdym z ciosów pokazywał, że dalej stoi i ataki Olecha nie robią na nim wrażenia. Szykuje się emocjonująca trzecia runda!

Piwowarski - Olech runda III

Piękny przytulas na początku ostatniej rundy. Piwowarski znowu próbował wejść w nogi, ale Olech to blokował i klinczował pod siatką. Nos "Piwo" jest prawdopodobnie złamany, coraz bardziej krwawi, a zawodnicy wymieniają coraz mocniejsze ciosy! Olech zachwiał się po ładnym łokciu rywala, po czym trafił go podbródkowym i ten ratował się wejściem w nogi. Skończyło się kolejnym klinczem, w którym... Piwowarski trafił przeciwnika kolanem w krocze.

Piwowarski - Olech runda III

Koniec walki! Prawie cały czas z pozostałych 2 minut zleciał na klinczu pod siatką. Dopiero 25 s przed końcem sędzia rozerwał ten uchwyt i Olech spróbował obalenia! Piwowarski to obronił i zyskał pozycję ofensywną, ale zabrakło mu czasu. O werdykcie rozstrzygną sędziowie!

Jednogłośną decyzją sędziów wygrał... Mateusz Olech!

Czas na krótką przerwę przed dwoma głównymi walkami wieczoru.

Przez całą walkę w wadze ciężkiej Olech dominował w stójce, ale nie zdołał znokautować rozbitego Piwowarskiego. 

Koniec przerwy. Już za chwilę co-main event dzisiejszej gali!

Kawa - Pałkowski

Zaczynamy przedostatnią walkę FEN 43!

Kawa - Pałkowski runda I

Dynamiczny początek walki z delikatnym wskazaniem na Kawę w stójce, jednak obaj zawodnicy szukali szybkich ciosów i kopnięć. Dużo markowania i wyczekiwania z obu stron, ale było też kilka mocnych zwarć cios na cios. Po jednej z akcji wydawało się, że odepchnięty Pałkowski wyląduje na macie, ale ustał na nogach. Bardzo wyrównana runda, jednak Kawa ładnie ją zamknął, bijąc z kontry.

Kawa - Pałkowski runda II

KONIEC WALKI! Pałkowski przechwycił nogę rywala pod siatką po dynamicznej akcji, ale ten umiejętnie obronił się przed obaleniem. Na 3 min do końca Pałkowski wylądował na macie, ale szybko wstał i wszedł w wymianę w stójce. Nic nie zapowiadało końca, ale Kawa perfekcyjnie trafił przeciwnika w korpus! Ten natychmiast się zgiął i sędzia przerwał walkę, a twarz zwycięzcy chwilę wcześniej zaczęła krwawić.

W klatce błyskawicznie pojawił się medyk, który opatrzył Pałkowskiego. Ten wrócił do sił i ładnie podziękował Kawie za walkę.

Piękny finisz w wykonaniu Kawy, który słynie z ciosów na wątrobę:

W klatce pojawili się Bartosz Szewczyk i Marcin Łazarz. W styczniu zmierzą się oni na FEN 44!

Czas na walkę wieczoru o pas w wadze piórkowej!

Pedro Nobre już jest w klatce, do której wchodzi właśnie Kacper Formela!

Formela - Nobre

Nobre przyjął tę walkę w zastępstwie kilka dni temu. Teraz może zostać mistrzem FEN!

Formela - Nobre runda I

KONIEC WALKI! Nobre zaczął od mocnego low kicka. Jak na dwuletnią przerwę porusza się naprawdę żwawo. Formela chciał zaatakować średnim kopnięciem, ale nadział się na mocną kontrę prawym!  Po chwili ładny high kick Brazylijczyka, ale obrońca tytułu twardo stoi. Czuć doświadczenie 36-letniego Nobrego. Z biegiem czasu Formela uderzał coraz celniej i zaczął zaznaczać przewagę. W ostatniej minucie zdominował rywala, którego w końcu trafił i dobił na ziemi, a sędzia przerwał walkę!

Nobre ma jakieś wątpliwości, które szybko wyjaśnił sobie z Formelą. Padł po lewym i został dobity kilkoma młotkami, a Piotr Michalak słusznie przerwał walkę!

AND STILL! Kacper Formela!

Fani są zachwyceni kolejnym zwycięstwem Formeli! 

To także koniec naszej relacji na żywo z FEN 43. Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w sport.se.pl!

Koniec roku jest wyjątkowo interesujący dla fanów MMA. Dwie największe zawodowe federacje w Polsce postanowiły zorganizować gale w ten sam weekend. Wszyscy kibice nie mogą się już doczekać sobotniego starcia gigantów Mariusz Pudzianowski - Mamed Khalidov, ale równie smakowitą przystawką do gali XTB KSW 77 jest piątkowa gala FEN 43. W Szczecinie odbędzie się dziewięć walk, a wisienką na torcie będzie pojedynek mistrzowski w kategorii piórkowej. Kacper Formela po raz kolejny będzie bronił tytułu, tym razem przeciwko Pedro Nobre. Wcześniej w klatce FEN pojawią się m.in. Wojciech Kawa, Michał Piwowarski i Klaudia Syguła. Nie zabraknie też starcia na zasadach K-1! Początek FEN 43 już o 19:00.

Sonda
Kto wygra walkę Kacper Formela - Pedro Nobre na FEN 43?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze