Gamrot - Kutateladze O KTÓREJ GODZINIE walczy Gamrot. GODZINA walki dzisiaj Gamrot O KTÓREJ walka

2020-10-17 12:52
Mateusz Gamrot
Autor: Instagram/mateusz_gamrot Mateusz Gamrot

Gamrot - Kutateladze O KTÓREJ GODZINIE walczy dzisiaj Gamrot godzina wali dzisiaj Gamrot - Kutateladze O KTÓREJ walka. To może być kolejna polska noc w amerykańskiej federacji UFC! Po raz pierwszy dla największej organizacji MMA na świecie zawalczy jeden z najlepszych polskich zawodników tej dyscypliny, a więc Mateusz Gamrot. Podwójny mistrz KSW zadebiutuje w nocy z soboty na niedziele, a jego rywalem będzie Guram Kutateladze. O KTÓREJ GODZINIE walczy Gamrot - Kutateladze GODZINA walki dzisiaj.

GODZINA walki Gamrot - Kutateladze O KTÓREJ walka

Polskie MMA przeżywa ostatnio wspaniałe chwile. Jan Błachowicz kilka tygodni temu został pierwszym reprezentantem Polski, który wywalczył pas mistrzowski w federacji UFC. Kolejnym zawodnikiem, którego jak najbardziej stać na takie osiągnięcie jest Mateusz Gamrot. Zawodnik pochodzący z Kudowy-Zdrój polskim kibicom mieszanych sztuk walki znany jest doskonale. "Gamer" w KSW pokazywał ogromne umiejętności w każdej walce i nie na pozór w jego bilansie przy porażkach nadal widnieje okrągłe zero. 29-latek był podwójnym mistrzem największej organizacji w Polsce i prędzej czy później po prostu musiał dostać szansę w UFC. Z tym nieco zwlekał, ale już w nocy z soboty na niedzielę zadebiutuje w amerykańskiej organizacji. Dla Gamrota będzie to trzeci pojedynek w krótkim odstępie czasu. Reprezentant Polski na gali UFC Fight Night 180 zmierzy się z Guramem Kutateladze, Gruzinem który na co dzień mieszka w Szwecji.

Gamrot - Kutateladze O KTÓREJ GODZINIE walka?

Pierwotnie rywalem polskiego fajtera miał być Magomed Mustafaev. Rosjanin nie był jednak w stanie pojawić się na najbliższej gali, a powodem tego była kontuzja, której doznał kilka tygodni temu. - Ma groźną stójkę, wygrał osiem ostatnich walk. Będzie niebezpieczny, lecz patrzę w przyszłość z optymizmem. To tylko sport, może być tak, że zamknie oczy, rzuci cepa, a ja pójdę spać. (…) Ostatnią walkę Guram stoczył rok temu. Przez ten czas mógł zrobić ogromny progres. Może okazać się, że jego zapasy i parter będą na dużo wyższym poziomie niż do tej pory pokazywał. W końcu trenuje w bardzo dobrym klubie, jego sparingpartner Chamzat Czimajew robi ostatnio furorę w UFC. Ale jestem przygotowany na najlepszą możliwą wersję Gurama. Zobaczymy, czy on będzie gotowy na mnie - powiedział Gamrot w rozmowie z portalem Polska Times.

Walka Gamrot - Kutateladze odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę 17/18 października. Walka Polaka zaplanowana jest jako ostatnia w karcie wstępnej. Szacuje się, że Polak w klatce powinien pojawić się około godziny 00:30. Walka Gamrot-Kutateladze NA ŻYWO w INTERNECIE na portalu sport.se.pl! Zapraszamy!

Najnowsze