Izu Ugonoh będzie walczył w KSW. Kiedy debiut?

2020-03-27 15:50 MC
Izu Ugonoh
Autor: Cyfrasport Izu Ugonho w bokserskim ringu

Izu Ugonoh jakiś czas temu zakończył bokserską karierę, jednak nie oznacza to końca jego przygody ze sportami walki. Już wiadomo, że 33-latek będzie występował w KSW. Informację potwierdził współwłaściciel federacji Maciej Kawulski.

Maciej Kawulski zabrał głos w sprawie Izu Ugonoha w programie "Hejt Park" na Kanale Sportowym na YouTube. - Izu Ugonoh w KSW? Prawda czy fałsz? - zapytał prowadzący Mateusz Borek. Odpowiedź była krótka. - Prawda - odparł jeden z właścicieli Federacji KSW.

KSW nie pójdzie w ślady FAME MMA

Na razie nie wiadomo, kiedy Ugonoh mógłby zadebiutować w KSW. W związki z epidemią koronawirusa federacja odłożyła wszystkie plany na nieokreśloną przyszłość. - Jakby był ktoś, kto wie, co dalej, to pewnie zostałby prezydentem świata. Nikt tego nie wie. To nowa sytuacja, zaskakująca nas wszystkich. Jedyną właściwą postawą jest teraz obserwacja i czekanie - powiedział Kawulski o planach KSW w rozmowie z Andrzejem Kostyrą.

Ugonoh to były mistrz Europy i świata amatorów w K-1. Później postawił na boks i walczył w wadze ciężkiej. W sumie stoczył 20 pojedynków, z których wygrał 18. Przegrał tylko z Dominikiem Breazeale'em i Łukaszem Różańśkim. Po tej drugiej porażce zawiesił rękawice na kołku.