Kim jest Marcin Najman, zawodnik FAME MMA 6?

2020-03-28 12:43 DaO
Marcin Najman
Autor: Mariusz Gaczynski/East News Marcin Najman

Marcin Najman będzie jedną z największych gwiazd gali FAME MMA 6. To jeden z niewielu zawodników w tej federacji, którzy mają prawdziwe doświadczenie w sportach walki. Najman to dla wielu osób pewna ikona polskiego sportu. Jego kariera miała mnóstwo nietypowych zwrotów akcji, a przez jego charakter zapadł w pamięci wielu kibiców. Kim jest Marcin Najman?

Choć ideą FAME MMA jest organizowanie walk, w których uczestniczą osoby znane przede wszystkim z mediów społecznościowych, to osoby odpowiedzialne za federację starają się kontraktować również zawodników mających doświadczenie w sportach walki. W tym gronie wyróżnia się przede wszystkim Marcin Najman. 41-latek ma bardzo pokaźne doświadczenie na tle innych uczestników gali FAME MMA 6. Wszak przez wiele lat był zawodowym bokserem. Karierę zaczynał na początku XXI wieku. W sumie stoczył 21 walk, z których 15 wygrał.

FAME MMA 6 RELACJA NA ŻYWO

W historii pojedynków Najmana na próżno jednak szukać starć z wielkimi bokserskimi nazwiskami. W tak zwanym międzyczasie swoich sił spróbował również w innej formule. W mieszanych sztukach walki zadebiutował w grudniu 2009 roku, kiedy to zmierzył się z Mariuszem Pudzianowskim na gali KSW 12. Taki sam przebieg miało jego starcie z Przemysławem Saletą na gali KSW 14. Najman nie zdołał pokonać także Roberta Burneiki, ani Pawła Trybały na galach innych federacji. W ubiegłym roku przyjął natomiast propozycję FAME MMA. Jego pierwszym starciem dla tej federacji był pojedynek z Bonusem BGC. Tym razem to Najman mógł unieść ręce w geście triumfu.

Było tylko kwestią czasu, gdy 41-latka zobaczymy na kolejnej gali FAME. Najman w sobotę zmierzy się z Piotrem "Bestią" Piechowiakiem. - Bestio słyszałem o twoich planach. Chcesz, żeby wynosili mnie na noszach już w drugiej rundzie. Muszę cię zmartwić. Mam dla ciebie złą i... złą wiadomość. Pierwsza to taka, że wrócił dynamit do prawej ręki - mówi Najman na jednym z filmików opublikowanych na Twitterze.

Transmisja w systemie PPV do wykupienia na stronie FAMEMMA.tv.

Najnowsze