KSW 54: Mateusz Gamrot w walce wieczoru! Zmierzy się z "Cichym Zabójcą"

2020-08-12 12:08 MC, Materiały prasowe
Mateusz Gamrot
Autor: KSW Mateusz Gamrot

Już 29 sierpnia w najważniejszej walce w historii dywizji lekkiej w KSW i najbardziej wyczekiwanym pojedynku w tym roku w Europie zmierzy się dwóch niepokonanych zawodników. Na KSW 54 w swojej ostatniej walce w Polsce podwójny mistrz kategorii lekkiej i piórkowej Mateusz Gamrot (16-0 1NC, 5 KO, 4 SUB) skrzyżuje rękawice z "Cichym Zabójcą" z Dagestanu, Shamilem Musaevem (14-0, 8 KO, 2 SUB). Stawką pojedynku będzie pas kategorii lekkiej.

Po spędzeniu niemal całej kariery w KSW Mateusz Gamrot w sobotę 29 sierpnia pojawi się przed polskimi fanami po raz ostatni. Po zakończeniu dwunastu pojedynków na swoją korzyść i jednego wynikiem no contest, na popularnego "Gamera" czekać będzie finalne wyzwanie. Zawodnik poznańskiego Czerwonego Smoka i American Top Team wejdzie do klatki nieco ponad miesiąc po fenomenalnym występie na gali KSW 53. W połowie trzeciej rundy starcia kończącego trylogię z Normanem Parkiem lekarz zadecydował o tym, że Irlandczyk jest już zbytnio rozbity i walka musi zostać przerwana. Tym samym Gamrot zwyciężył przez nokaut techniczny. Była to już dziewiąta wygrana przed czasem mieszkającego w Poznaniu zawodnika.

KSW 54: Rywal straszy Izu Ugonoha [WIDEO]

Shamil Musaev szturmem wdarł się do KSW i błyskawicznie zyskał sobie w oczach fanów i ekspertów tytuł najgroźniejszego pretendenta w kategorii lekkiej. 26-latek z Dagestanu po jedenastu wygranych zadebiutował w KSW podczas gali w Lublinie. Na KSW 48 zdemolował Huberta Szymajdę i już pod koniec pierwszej rundy zmusił sędziego do przerwania pojedynku. Na KSW 52 Musaev spotkał się z kolei z byłym pretendentem do pasa Grzegorzem Szulakowskim, którego najpierw naruszył obrotowym backfistem, a następnie dokończył dzieła zniszczenia serią ciosów pod siatką. Rosjanin ma na koncie aż dziesięć pojedynków zakończonych przed czasem, z czego osiem w wyniku nokautów.

Mateusz Gamrot: Pod jakim warunkiem zostanie w KSW

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze