Mamed Khalidov

i

Autor: MAREK ZIELIŃSKI/SUPER EXPRESS Mamed Khalidov

duża zmiana

Mamed Khalidov pokazał, jak wyglądał w przeszłości. Ciężko go poznać, przeszedł wielką metamorfozę!

2023-02-21 10:15

Mamed Khalidov po zwycięstwie nad Mariuszem Pudzianowskim może szykować się do kolejnych wyzwań w KSW, choć trudno w tej chwili powiedzieć, co mogłoby być dla niego jeszcze wyzwaniem po tylu latach spędzonych w klatce. Na swoim profilu Khalidov pokazał zdjęcie właśnie sprzed 16 lat, czyli wtedy, gdy debiutował w KSW i widać, jak zmienił się przez ten czas.

Mamed Khalidov jest jedną z postaci, bez której KSW i całe MMA w Polsce nie byłoby takie samo. Wciąż walczący zawodnik już teraz jest legendą wspomnianej organizacji i trudno sobie wyobrazić KSW bez niego. Oczywiście, nie walczy on w niej od samego początku, ale pierwszy raz pojawił się i tak bardzo wcześnie, bo na KSW 7 w 2007 roku. Od tamtego czasu minęło 16 lat i zmieniło się bardzo wiele zarówno w całej dyscyplinie, w samym KSW oraz w życiu i karierze Khalidova. Teraz zawodnik przypomniał, jak wówczas wyglądał!

Tak Khalidov wyglądał lata temu! Później został wielkim mistrzem

O karierze i sukcesach Khalidova można by napisać wiele. Dość powiedzieć, że przez lata był mistrzem KSW w wadze półciężkiej, a później średniej. W 2021 roku stracił pas na rzecz Roberto Soldicia i do klatki wrócił dopiero niemal dokładnie rok później, ale w kategorii open, aby zawalczyć z Mariuszem Pudzianowskim, z którym rozprawił się już w pierwszej rundzie.

Mimo że Khalidov ma już na karku 43 lata to nie wydaje się, by miał rychło kończyć karierę. A jej początki w KSW sięgają 16 lat wstecz, gdy zadebiutował na gali KSW 7. Teraz pokazał na swoim profilu na Instagramie zdjęcie z tamtego okresu i nietrudno dostrzec, jak przez te wszystkie lata zmienił się legendarny zawodnik mieszanych sztuk walki.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany