Michał Materla

i

Autor: MAREK ZIELINSKI / SE / EAST NEWS Michał Materla

Wielka chwila

Michał Materla przekazał ważną wiadomość przed XTB KSW 78. Jego kilkuletnia sprawa karna dobiegła końca, mamy komentarz

2023-01-18 19:18

Michał Materla to jeden z najbardziej znanych polskich zawodników MMA. O byłym mistrzu KSW zrobiło się głośno także w złym świetle, gdy pod koniec 2016 r. został zatrzymany, a następnie aresztowany. Przez sześć lat toczyła się wobec niego sprawa karna, która wreszcie dobiegła końca. Materla poinformował o tym na kilka dni przed walką na gali XTB KSW 78.

Już w najbliższą sobotę (21 stycznia) Michał Materla stoczy głośny rewanż z Kendallem Grovem w walce wieczoru XTB KSW 78 w Szczecinie, jednak na kilka dni przed tym starciem "Cipao" przekazał niezwykle ważną i pozytywną wiadomość. Pod koniec zeszłego roku, 23 grudnia, Prokuratora Okręgowa w Poznaniu umorzyła toczące się wobec niego od 2016 r. postępowanie karne, w związku z którym były mistrz KSW spędził w areszcie blisko 8 miesięcy. Teraz Materla prawomocnie został uniewinniony, co ogłosił w mediach społecznościowych.

Zarzuty karne wobec Michała Materli zostały umorzone. Gwiazda KSW komentuje

"W dniu 23. grudnia 2022 Prokuratora Okręgowa w Poznaniu stosowną decyzja umorzyła w całości prowadzoną przeciwko mnie od ponad sześciu lat sprawę karną. Zostały prawomocnie umorzone wszystkie zarzuty, które prokurtor postawił mi w dniu mojego zatrzymania tj. 13. grudnia 2016. Przypomnę, że w wyniku działań prokuratora, a następnie decyzji sądów trafiłem do Aresztu Śledczego w Poznaniu na prawie 8 miesięcy. Początkowo przebywałem na oddziale dla niebezpiecznych więźniów, w pojedyńczej celi aresztu przy ul. Młyńskiej. Cała ta sprawa od początku była dla mnie niezrozumiałą sytuacją, ale żeby o tym napisać będzie jeszcze czas. W obecnej sytuacji bardzo się cieszę, że prawda była się w stanie obronić. W tym miejscu chcę bardzo podziękować moim Bliskim, Przyjaciołom i Kolegom, w tym z klubu, za udzielone wsparcie dla mojej najbliższej rodziny w tym trudnym dla Niej czasie. Podziękowania dla mojego brata Norberta, który nigdy nie zaakceptował decyzji prokurator prowadzącej śledztwo i starał sie skutecznie zwrócić uwagę licznym organizacjom praw człowieka na ogrom nieprawidłowości i nadużyć w prowadzonym przeciwko mnie śledztwie.

Z perspektywy osoby tymczasowo aresztowanej bardzo ważne jest żeby mieć bezgraniczne zaufanie do swojego obrońcy i wiarę, że zrobi wszystko żeby uprzednio zastosowany areszt trwał jak najkrócej. Dlatego bardzo dziękuje mojemu adwokatowi Jakubowi Łysakowskiemu za udzieloną mi pomoc w tej sprawie, bo od samego początku czułem, że jestem w dobrych rękach i mam za sobą odpowiednią osobę, która swoją wiedzą i zawodowym doświadczeniem, będzie mnie wspierać w tych trudnych chwilach. Wszystkie podjęte wobec mnie przez prokurator Agnieszkę Nowicką działania, nigdy nie powinny mieć miejsca. Nestety nikt nie cofnie łez i stresu moich najbliższych, ani nie odda nam straconego czasu.

P.s. Do wszystkich dziennikarzy: rozumiem, że informacja o całkowitym umorzeniu wobec zawodnika MMA, z powodu braku jego winy, trwajacego ponad sześć lat postępowania karnego, które pociągneło za sobą może ludzkiej krzywdy i łez oraz jeszcze więcej kosztów – nie jest tak „klikalna” jak informacja o zatrzymaniu, ale przyzwoitość dziennikarska nakazywała by tak samo podzielić się tą informacją z czytelnikami waszych periodyków, jak chętnie rozpisywaliście się o moim zatrzymaniu" - napisał w oficjalnym oświadczeniu Materla [pisownia oryginalna - przyp. red.]

Sonda
Kto wygra walkę Materla - Grove 2?
Radosław Paczuski przed KSW 78: Scenariusz na 2023? Trzy walki
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze