Świeczka

i

Autor: Pixabay

Mistrz świata zginął podczas wojny na Ukrainie. Bronił Mariupola, miał tylko 30 lat

2022-03-27 21:48

Wojna na Ukrainie pochłania tysiące ludzkich żyć. Prawdziwy dramat rozgrywa się na ulicach nie tylko wielkich miast, ale także mniejszych miejscowości. Wszędzie giną ludzie. Wielu sportowców, którzy na co dzień reprezentowali barwy swojego kraju na arenie międzynarodowej wróciło na Ukrainę, by bronić swojej ojczyzny. Coraz częściej słyszymy o kolejnych osobach, które tracą tam życie.

Kolejne dni przynoszą kolejne ofiary na terytorium całej Ukrainy. Niestety, wojna po rosyjskiej inwazji nie zwalnia, a z terytorium wschodniego sąsiada dochodzą kolejne przerażające informacje o ofiarach brutalnego ataku. Miliony uchodźców wyjechały już z kraju, ale wielka armia cały czas walczy o wolność swojej ojczyzny. Wśród nich jest także wielu sportowców, którzy nawet spędzając głównie czas poza granicami Ukrainy, wrócili jej bronić. Jednym z zawodników, który chwycił za broń był Maksym Kagal. Niestety, zginął w wieku zaledwie 30 lat.

NIE PRZEGAP! Zełenski odpowiedział Kaczyńskiemu, co myśli o misji pokojowej NATO. Prezes nie będzie zadowolony

Wojna na Ukrainie. Zginął mistrz świata Maksym Kagal

Ukraińskie media przekazały informację, że Maksym Kagal zginął w bitwie o Mariupol. Maksym Kagal był pierwszym ukraińskim mistrzem kickboxingu federacji ISKA. W mediach społecznościowych żegnali go jego przyjaciele i trenerzy. Służył w oddziale azowskim. - Spoczywaj w pokoju bracie. Pomścimy Cię - napisał jego trener Oleg Skirta.

Sonda
Czy wybuchnie III wojna światowa?

Wojna na Ukrainie wciąż zbiera krwawe żniwa. Liczba ofiar wśród cywilów oszacowana jest na ponad tysiąc osób, z czego około setka to dzieci. Według szacunków Ukraińców, zginęło ponad czternaście tysięcy rosyjskich żołnierzy. Łącznie liczbę ofiar szacuje się na ten moment na około 21 tysięcy.

Gramy dla Ukrainy | Koncert Margaret na naszej scenie!
Najnowsze