KSW 71: Marian Ziółkowski - Sebastian Rajewski

i

Autor: Materiały prasowe KSW KSW 71: Marian Ziółkowski - Sebastian Rajewski

Mistrz Ziółkowski będzie bronił pasa KSW w Toruniu. Hitowe starcie już 18 czerwca na KSW 71

2022-05-23 16:33

Poznajemy coraz więcej szczegółów czerwcowej gali KSW 71! W najważniejszym starciu wieczoru Marian Ziółkowski będzie bronił swojego pasa w kategorii lekkiej. Jego przeciwnikiem będzie Sebastian Rajewski.

Marian Ziółkowski (24-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) stanie do trzeciej obrony tytułu mistrzowskiego w wadze lekkiej podczas gali KSW 71 w Arenie Toruń. Pretendentem do pasa będzie drugi zawodnik rankingu tej dywizji, będący na fali trzech zwycięstw Sebastian Rajewski (12-6, 4 KO). Starcie to zwieńczy pierwszą w historii galę KSW w Toruniu, która odbędzie się 18 czerwca. Bilety na galę KSW 71 są już w sprzedaży w serwisie eBilet.pl. Podczas tej gali dojdzie również do wielce wyczekiwanego debiutu w MMA byłego pięściarza, Artura Szpilki.

KSW 71: Marian Ziółkowski - Sebastian Rajewski w walce o pas

Marian Ziółkowski od wielu miesięcy zachwyca zarówno ekspertów, jak i kibiców, którzy oglądają jego poczynania i coraz dłuższe panowanie w kategorii lekkiej KSW. „Golden Boy” po tytuł sięgnął w grudniu 2020 roku, kiedy to w znakomitym stylu odprawił kopnięciem na korpus Romana Szymańskiego, czym zrewanżował mu się za starcie sprzed sześciu lat. Następnie Ziółkowski obronił pas w pojedynkach z Maciejem Kazieczką i Borysem Mańkowskim. Warszawianin ma zatem na koncie nie tylko trzy wygrane walki mistrzowskie z rzędu, ale również trzy zwycięstwa z zawodnikami trenującymi w poznańskich klubach.

NIE PRZEGAP! Szymon Kołecki bez ogródek o walce Pudzianowski – Materla! Padły mocne słowa, były zawodnik KSW już tego nie ukryje

Także podczas KSW 71 czempionowi przyjdzie skrzyżować rękawice z fighterem ze stolicy wielkopolski. Choć Sebastian Rajewski pochodzi z Płocka, to od lat trenuje już w poznańskim Czerwonym Smoku. 30-latek wygrał osiem z ostatnich dziewięciu pojedynków i serią trzech zwycięstw w okrągłej klatce KSW otworzył sobie drogę do pojedynku mistrzowskiego. Rajewski ostatnio pewnie wypunktował Niklasa Backstroma, a wcześniej w podobnym stylu zostawił w pokonanym polu byłego mistrza KSW, Artura Sowińskiego, oraz twardego Savo Lazicia.

Juras typuje walkę Pudzianowski - Materla na KSW 70 | Andrzej Kostyra

Aktualna karta walk KSW 71

Walka o pas kategorii lekkiej| KSW Lightweight Championship Bout: Marian Ziółkowski #C (24-8-1 1NC, 6 KO, 13 Sub) vs Sebastian Rajewski #2 (12-6, 4 KO)

105 kg/231 lb: Artur Szpilka (0-0) vs TBA

70,3 kg/155 lb: vs Donovan Desmae #5 (15-8, 7 KO, 4 Sub) vs Artur Sowiński (22-13 2NC, 8 KO, 7 Sub)

Sonda
Kto wygra walkę na KSW 70: Pudzianowski - Materla?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze