Ostre przygotowania Jędrzejczyk do walki o mistrzostwo UFC. Nie miała wolnego dnia

2020-02-18 20:33 MSo
Joanna Jędrzejczyk
Autor: EastNews Joanna Jędrzejczyk

Wielkimi krokami zbliża się walka Joanny Jędrzejczyk o mistrzostwo świata z Weili Zhang. Pojedynek o pas największej organizacji MMA na świecie, UFC odbędzie się w marcu. Polka przygotowuje się do niego już 1,5 miesiąca. Jak sama przyznaje, od sześciu tygodni nie miała wolnego dnia. Cel jest jednak jasny - zdobycie trofeum!

Przed Joanną Jędrzejczyk wielka szansa na powrót na królewski tron. Najlepsza polska zawodniczka MMA w historii może kolejny raz zdobyć mistrzostwo świata UFC kobiet. Najpierw musi jednak pokonać jego sensacyjną posiadaczkę, Weili Zhang. Chinka zdobyła je w Shenzen, pokonując przez nokaut w pierwszej rundzie Jessikę Andrade.

Walkę z Joanną Jędrzejczyk stoczy w co-main evencie gali UFC 248. Polka ostro przygotowuje się do starcia z Chinką, wbijając jej lekkie szpilki. W pewnym momencie zażartowała nawet z koronawirusa, co oczywiście nie spodobało się Zhang. W oktagonie miejsca na żarty już nie będzie!

- Starałam się jak najwięcej rzeczy robić, ale robić je bardzo mądrze. Jestem trochę zmęczona fizycznie, przez co pojawia się jakieś rozdrażnienie psychiczne. Muszę przyznać, że jesteśmy wraz z całym sztabem zaskoczeni tym, jak organizm mój na to reaguje. Wpływ na to ma moje nastawienie do przygotowań - powiedziała Jędrzejczyk w rozmowie z Polsatem Sport. Polka od sześciu tygodni nie miała czasu na przerwę.

Wszystko to jednak robione jest w ważnym celu, którym jest zdobycie mistrzostwa świata UFC. Jędrzejczyk może zostać posiadaczką pasa po raz drugi. Wcześniej była nią od marca 2015 roku do listopada 2017 roku. Wtedy też pierwszy raz przegrała z Rose Namajunas. Rewanż również zakończył się triumfem Amerykanki. W ostatnim pojedynku, "JJ" triumfowała z Michelle Waterson.