Łukasz Brzeski

i

Autor: Instagram / Łukasz Brzeski Łukasz Brzeski

SKANDAL!

Skandal w debiucie Polaka na UFC?! Sędziowie oszukali Łukasza Brzeskiego? Wielkie kontrowersje

2022-08-14 15:36

Łukasz Brzeski w końcu zadebiutował w organizacji UFC. Polski zawodnik wagi ciężkiej wszedł do klatki na gali w nocy z soboty na niedzielę (13/14 sierpnia). W pojedynku z Martinem Budayem zaprezentował się amerykańskiej publiczności po raz pierwszy - niestety, zaczynając od porażki. Kibice, komentatorzy i eksperci są jednak jednomyślni. Polak został pokrzywdzony i swoją walkę najzwyczajniej w świecie wygrał.

Nie w taki sposób Łukasz Brzeski wyobrażał sobie początek swojej przygody z największą organizacją MMA na świecie. Polski zawodnik wagi ciężkiej trafił do UFC po wygranej w Dana White's Contender Series, ale po wpadce dopingowej został zawieszony i nie mógł wystąpić na żadnej z gal. Było to możliwe dopiero w nocy z 13 na 14 sierpnia. Na gali UFC Fight Night: Vera vs Cruz zaprezentował się na karcie wstępnej i to naprawdę z niezłej strony. Kibice i eksperci byli przekonani, że wygrał dwie z trzech rund. Niestety, rozczarowanie przyszło przy ogłoszeniu sędziowskiej decyzji.

Joanna Jędrzejczyk usłyszała ważne pytanie. Stanowcza odpowiedź byłej gwiazdy UFC, nie ma wątpliwości

UFC: Polak oszukany przez sędziów? Brzeski przegrywa w debiucie

Dwóch z trzech sędziów punktowało pojedynek 29-28 dla Martina Budaya, czyli przeciwnika Polaka. Tylko jeden z nich widział punktowe zwycięstwo Brzeskiego. To było olbrzymie zaskoczenie dla kibiców, którzy w co najmniej dwóch rundach byli przekonani o wygranej naszego zawodnika. Brzeski był także triumfatorem w oczach większości dziennikarzy.

Mateusz Gamrot przed pierwszą walką wieczoru w UFC: To wielkie wyróżnienie!

Maciej Turski, dziennikarz zajmujący się sportami walki, opublikował w swoich mediach społecznościowych opinie największych portali i dziennikarzy dotyczące tego pojedynku. 12 z 13 z nich wskazywało na zwycięstwo Brzeskiego.

Łukasz Brzeski - kim jest?

Łukasz Brzeski to polski zawodnik organizacji UFC. Przed trafieniem do największej federacji MMA na świecie, Polak bił się przede wszystkim dla organizacji Babilon MMA, wygrywając 3 z 4 walk. Jedyna, która nie skończyła się jego triumfem, decyzją sędziów ogłoszona została jako remis.

Don Kasjo: znokautuje Artura Szpilkę. Chwali się też nowym garniturem od Pani Grażynki

Łukasz Brzeski trafił do UFC po wygranej z Dylanem Potterem. Polak wygrał z nim w trzeciej rundzie w Dana White's Contender Series, ale werdykt zweryfikowano jako no-contest. Wszystko przez wykrycie w jego organizmie niedozwolonych środków.

Jan Błachowicz wsiadł do czołgu. Zobacz zdjęcia w galerii poniżej!

Nasi Partnerzy polecają