Joanna Jędrzejczyk

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Joanna Jędrzejczyk

Szczere wyznanie

Joanna Jędrzejczyk usłyszała ważne pytanie. Stanowcza odpowiedź byłej gwiazdy UFC, nie ma wątpliwości

2022-08-14 14:29

Joanna Jędrzejczyk długo czekała na szansę, by zrewanżować się Weili Zhang za porażkę z 2020 roku. Niestety, Polka nie zdołała pokonać Chinki i postanowiła zakończyć karierę, co było niemałym zaskoczeniem dla fanów i całego środowiska. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” 34-latka została zapytana, czy wróci jeszcze do oktagonu. Odpowiedź zawodniczki była bardzo stanowcza.

Joanna Jędrzejczyk w pewnym momencie była jedną z najlepszych zawodniczek w UFC bez podziału na kategorie wagowe. W latach 2015-2017 dzierżyła pas mistrzyni UFC w wadze słomkowej i aż pięciokrotnie obroniła tytuł. Od tamtej pory walczyła trzykrotnie o pas mistrzowski (raz w wadze muszej) ale nie zdołała już sięgnąć po tytuł. Ostatni raz o pas walczyła w marcu 2020 roku z Weili Zhang, ale uległa rywalce. Starcie to zostało uznane za najlepsze w UFC w danym roku i wielu fanów uważało, że Polce należy się rewanż. Do niego doszło jednak dopiero w czerwcu 2022, a zwyciężczyni tej walki miała otrzymać prawo do starcia o pas mistrzowski (w międzyczasie Chinka straciła mistrzostwo). Niestety, także i tym razem Jędrzejczyk okazała się gorsza od rywalki i po tej porażce postanowiła zakończyć przygodę z MMA. Czy na zawsze? To pytanie zadał zawodniczce dziennikarz „Przeglądu Sportowego” i usłyszał bardzo stanowczą odpowiedź.

Jan Błachowicz już nie wytrzymał! Zwrócił się do mistrza UFC, dosadny wpis polskiego wojownika

Joanna Jędrzejczyk szczerze po zakończeniu kariery. Trafi do freak fightów? | Andrzej Kostyra

Joanna Jędrzejczyk tęskni, ale nie wróci do oktagonu

Na portalu „Przegląd Sportowy Onet” pojawił się obszerny wywiad z Joanną Jędrzejczyk. W pewnej chwili rozmowa musiała zejść na temat końca kariery 34-letniej zawodniczki oraz ewentualnego powrotu. Zapytana o to „JJ” odpowiedziała bardzo stanowczo – Nie wrócę. W tym momencie mówię nie – powiedziała Jędrzejczyk. Ale zaraz przyznała, że bardzo tęskni za oktagonem – Cholernie... Byłam na gali w Las Vegas, znowu widziałam to wszystko z bliska. I słyszałam od ludzi wokół, że muszę wrócić, że w wadze słomkowej wygram z większością. Weili Zhang mnie znokautowała, była lepsza, ale to się może każdemu zdarzyć – zdradziła Polka.

Mariusz Pudzianowski otrzymał potworny cios! Wielu wpadłoby w furię, bolesne słowa w kierunku gwiazdy KSW

Jędrzejczyk wyjaśniła zaraz, czemu nie wróci, mimo że tak tęskni za rywalizacją w mieszanych sztukach walki. – Bo jest taka cienka linia, którą łatwo przekroczyć. Walczę na najwyższym poziomie i co będzie, jeśli kolejna walka... Boję się o swoje zdrowie, boję się nokautów, ten ostatni był drugim w karierze. Nie bolało, nic nie czujesz, ale wiem, że to może mieć różne konsekwencje, a jestem za bardzo głodna życia, żeby ryzykować i mieć problemy. Żadne pieniądze nie zwrócą mi zdrowia. Dzisiaj jestem zdrowa, bo jako zawodnik UFC cały czas jestem badana bardzo dokładnie, ale nigdy nie wiadomo – wyjaśniła była mistrzyni UFC.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze