Jan Błachowicz

i

Autor: Tomasz Radzik/SE Jan Błachowicz

Walka o mistrzostwo

Jan Błachowicz już nie wytrzymał! Zwrócił się do mistrza UFC, dosadny wpis polskiego wojownika

2022-08-11 17:44

Jan Błachowicz to były mistrz UFC, Polak stracił pas w walce z Gloverem Teixeirą, Wówczas Brazylijczyk pokonał "Cieszyńskiego Księcia" duszeniem zza pleców. Po stracie tytułu mistrzowskiego 39-latek wygrał z Aleksandarem Rakiciem. Teraz Błachowicz nawołuję Jiriego Prochazkę, który pokonał Teixerę, do starcia o pas, tym bardziej, że może być to największa europejska walka federacji UFC w Europie.

Jan Błachowicz to najlepszy polski zawodnik w federacji UFC, Polak po zwycięstwie poprzez TKO z Dominickiem Reyesem podczas gali numer 253, zdobył mistrzowski pas, następnie w starciu z Israelem Adesanya obronił tytuł po jednogłośnej decyzji sędziów. Największą przeszkodą okazał się Glover Teixeira, z którym "Cieszyński Książę" przegrał swój pojedynek, wówczas Brazylijczyk pokonał 39-latka duszeniem zza pleców. Pogromca Błachowicza nie cieszył się długo z tytułu, w następnej walce przegrał z Jirim Prochazką i to właśnie do czeskiego zawodnika nawołuję Polak, aby doszło do starcia, w którym były mistrz UFC może odzyskać pas.

Tak mieszka Dariusz Michalczewski "Tiger" żyje jak król, te oszałamiające zdjęcia zobaczysz tylko u nas! 

Sonda
Czy Jan Błachowicz odzyska pas mistrza świata UFC?

Mistrz UFC zwrócił się do Błachowicza! Polak nawołuję Prochazkę do największej walki w Europie

Jiri Prochazka za pomocą swojego konta na "Twitterze" zwrócił się do Jana Błachowicza w sprawie ewentualnej walki, wszystko zależy od tego, czy Teixeira zgłosi się do mistrza UFC o rewanż. - Nigdy nie obiecywałem ci naszej walki - Jan Błachowicz, powiedziałem tylko, że jesteś wyzwaniem, które chce wyciąć. Po drugie czekam na odpowiedź od Glovera Teixeiry. Jeśli nie jesteś zainteresowany, daj mi znać. Chce walczyć do końca roku, nieważne z kim - napisał mistrz UFC.

Tyson Fury po raz kolejny zszokował kibiców! Chce być jak Muhammad Ali, oficjalne ogłoszenie

Na odpowiedź "Cieszyńskiego Księcia" nie trzeba było długo czekać, Polak argumentuje to, że z racji ich pochodzenia (Prochazka jest Czechem), mogą być bohaterami największej walki UFC w Europie. - Tu nie chodzi o złożone obietnice, jest to szansa na największą europejską walkę w historii tego sportu. TO JEST TO! Obaj jesteśmy ludźmi czynu. Obaj mamy coś do udowodnienia światu. Teraz się pojawia okazja i możemy stworzyć coś wielkiego - napisał Błachowicz. 

To, co spotkało Artura Szpilkę w środku nocy, wielu mogło przerazić. Duże niebezpieczeństwo, wszystko nagrał

Adam Kownacki PO RAZ PIERWSZY po przegranej z Demirezenem: NIE CZUŁEM SIĘ ROZBITY | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze