Tyson Fury

i

Autor: AP PHOTO Tyson Fury

Wielki powrót

Tyson Fury po raz kolejny zszokował kibiców! Chce być jak Muhammad Ali, oficjalne ogłoszenie

2022-08-10 11:56

Tyson Fury po raz kolejny zszokował kibiców! Mistrz świata wagi ciężkiej WBC kilka miesięcy temu ogłosił zakończenie kariery po wygranej walce z Dillianem Whyte'em i zapewniał, że jest to ostateczna decyzja. Rzeczywistość okazała się brutalna, a Fury ogłosił już powrót na ring! "Gypsy King" chce być jak Muhammad Ali i w oficjalnym ogłoszeniu wyzwał swojego rywala do walki.

Fury po raz kolejny zszokował kibiców! Wraca na ring, chce być jak Muhammad Ali

Wokół Fury'ego zawsze jest głośno. Już po pokonaniu Władimira Kliczki w 2015 r. wzbudził kontrowersje. Po największej wygranej w karierze oddał zdobyte tytuły bez walki i postanowił zrobić sobie przerwę. Głośno mówił o problemach z używkami, ale po ponad dwóch latach wrócił między liny i ponownie wszedł na szczyt. Co prawda jego pierwsza mistrzowska walka z Deontayem Wilderem zakończyła się kontrowersyjnym remisem, ale w dwóch kolejnych starciach Brytyjczyk nie zostawił wątpliwości. Fury dwukrotnie skończył Amerykanina przed czasem i został mistrzem świata WBC. Jednak poza rewanżem z Wilderem, dopełniającym trylogię, bronił tytułu tylko z Dillianem Whyte'em. I już przed tą walką zapewniał, że będzie to jego ostatni pojedynek w karierze. "Gypsy King" bez problemów pokonał rodaka w kwietniu tego roku i miał przejść na emeryturę. Ta nie potrwała nawet 4 miesięcy, gdyż 34-latek ogłosił już swój powrót!

To, co spotkało Artura Szpilkę w środku nocy, wielu mogło przerazić. Duże niebezpieczeństwo, wszystko nagrał

Adam Kownacki PO RAZ PIERWSZY po przegranej z Demirezenem: NIE CZUŁEM SIĘ ROZBITY | Andrzej Kostyra

Tyson Fury ogłasza powrót i nowego trenera. Jego przeciwnikiem będzie Dereck Chisora?

We wtorek (9 sierpnia) mistrz świata wagi ciężkiej opublikował w mediach społecznościowych specjalne wideo, w którym poinformował o powrocie. Zdradził też, że jego trenerem jest teraz Isaac Lowe, czyli brytyjski pięściarz wagi piórkowej i były mistrz WBC International tej kategorii. To właśnie on ma przygotować Fury'ego do kolejnej walki. A ta ma być wyjątkowa, gdyż pogromca Kliczki wyzwał do ringu Derecka Chisorę! Doświadczony Brytyjczyk pokonał niedawno Kubrata Pulewa i zdobył tytuł WBA International. Przy okazji znalazł się na celowniku bardziej utytułowanego rodaka. Ten chce przejść do historii.

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk pokazał, jak spędza czas z rodziną. Wymowne zdjęcie z wakacji

Fury nie wytrzymał długo na emeryturze po walce z Whyte'em!

- Zdecydowałem się wrócić do boksu, bo mogę zostać pierwszym mistrzem wagi ciężkiej w historii, który ma dwie trylogie. Jedną z Deontayem Wilderem i drugą z Dereckiem Chisorą. Zawsze mówiłem, że zawalczę z Chisorą na koniec kariery i teraz nadszedł ten moment. Znowu pobijemy wszystkie rekordy - ogłosił Fury. Tym samym chce dorównać Muhammadowi Alemu i Evanderowi Holyfieldowi. Legendarny Ali stoczył trylogie z Kenem Nortonem i Joe Frazierem, a "Holy" z Riddickiem Bowe'em i Johnem Ruizem. 

Sonda
Czy Tyson Fury wróci do ringu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze