Tomasz Miękina (z lewej), Anzor Azhiev i Artur Szpilka

i

Autor: KSW Tomasz Miękina (z lewej), Anzor Azhiev i Artur Szpilka

Tajemnicza kuracja Szpilki przed debiutem w KSW! Trwała aż sześć tygodni, znamy szczegóły

2022-06-20 13:32

Artur Szpilka udanie zadebiutował w MMA na gali KSW 71, poddając w II rundzie Siergieja Radczenkę. Za przygotowanie motoryczne "Szpili" odpowiadał Tomasz Miękina. - Artur to człowiek o bardzo dobrym sercu - powiedział nam Miękina.

"Super Express": - Na początek niech mi trener powie skąd pseudonim "Kostka", bo nawet tak się nazywa trenera konto na Instagramie?

Tomasz Miękina: - Dziadek mnie tak nazwał. Byłem mały, chudy, kościsty, zaczął na mnie mówić "Kostka", przyjęło się i tak zostało do dziś.

- Codziennie z rana Artur pił tajemnicze mikstury. Co w nich było?

- Najważniejsze jest to, co dostarczymy organizmowi z rana na czczo. Ja stosuję takie metody od kilku lat i naprawdę przynosi to efekt. Nie jestem zwolennikiem suplementacji z aptek, wolę naturalne składniki. Przez sześć tygodni Artur przechodził kurację na drożdżach - w tych miksturach był też np. miód, imbir, jakiś napój - kokosowy lub migdałowy, kurkuma, pieprz cayenne i chlorella.

- Czyli forma Artura rosła jak na drożdżach?

- Można tak powiedzieć. Nie mieliśmy za dużo czasu, ale wykonaliśmy kawał dobrej roboty i przyniosło to efekt. Pierwszy miesiąc Artur robił tylko moje treningi, a od maja plan rozpisywał doktor Chycki, a ja te zajęcia przeprowadzałem. Raz w tygodniu mieliśmy taką godzinną wspólną konferencję, na której wszystko omawialiśmy.

Radczenko o walce ze Szpilką na KSW. Wtedy "zmiótłby go jak huragan"? Szczere słowa po porażce

- Mieszkał trener przez kilka ostatnich tygodni w domu Artura. Jak wyglądała wasza współpraca?

- Bardzo dobrze. Ja też trenuję, więc jak jednemu z nas się nie chciało, ktoś nie miał siły i ochoty na kolejny trening itd., to drugi go mobilizował i plan zawsze został wykonany. Zasuwaliśmy jak szaleni, ale innej drogi nie ma.

- Przez ten czas trener zdążył dobrze poznać Artura. Jakim jest człowiekiem na co dzień?

- To jest bardzo dobry człowiek o bardzo dobrym sercu. Dziwię się tym wszystkim ludziom, którzy piszą w internecie różne niemiłe komentarze na jego temat. Niech ktoś przejdzie 1/10 tego co on, niech dojdzie do tego co on i dopiero niech się wypowiada.

- Widziałem, że trener zaprzyjaźnił się też mocno z psami Artura, Cycem i Pumbą.

- Zdecydowanie, to są teraz moi dobrzy kumple. Mówiłem już Arturowi i Kamili, że jak wyjadę, to będę za nimi bardzo tęsknił. Na pewno nie raz wpadnę w odwiedziny.

Artur Szpilka po triumfie w debiucie na KSW 71: Odgoniłem demony! Teraz wakacje | KOLOSEUM

Sonda
Chciałbyś zobaczyć walkę Krzysztof "Diablo" Włodarczyk - Artur Szpilka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze