KSW 71: Artur Szpilka, Martin Lewandowski

i

Autor: Materiały prasowe / KSW KSW 71: Artur Szpilka, Martin Lewandowski

Artur Szpilka po triumfie w debiucie na KSW 71: Odgoniłem demony! Teraz wakacje | KOLOSEUM

2022-06-19 13:05

Na ten debiut czekały tysiące kibiców sportów walki w Polsce. Artur Szpila (33 l., 1-0) pokonał na gali KSW 71 Siergieja Radczenkę (35 l., 2-2), triumfując z nim drugi raz – tym razem w formule MMA. - Odgoniłem swoje demony – mówił „Szpila” tuż po triumfie.

Pojedynek toczył się pod dyktando Szpilki, choć ten został także raz mocno trafiony przez Radczenkę. Były pretendent do pasa mistrza świata w boksie przetrwał trudne chwile i zmusił przeciwnika do odklepania po ciosach w parterze. - Cieszę się, bo spadł ciężar emocjonalny. Rewanż to są zawsze demony w głowie i wyszło prawie tak, jak założyłem – dodał Szpilka, przyznając, że zakładał jeszcze trafienie rywala wysokim kopnięciem.

Szpilka nie ukrywał wielkiej radości po triumfie. - Dziękuję Martinowi Lewandowskiemu, Maćkowi Kawulskiemu, KSW za to, co robią. Jestem szczęśliwy, że mogę tu być – przyznał uśmiechnięty po debiucie. Zadowolenia nie ukrywał także jego sztab szkoleniowy. - Robił wszystko, co zaplanowaliśmy. Mieliśmy unikać w pierwszej rundzie boksu, żeby trochę pomęczyć, klinczować, wywracać Radczenkę. Jestem szczęśliwy i zadowolony – przyznał po wygranej trener z klubu WCA, Anzor Azhiev.

NIE PRZEGAP! Artur Szpilka miał walczyć z Mariuszem Pudzianowskim! Szef KSW wszystko ujawnił | KOLOSEUM

Były pięściarz przyznał, że w najbliższych dniach poświęci się bardziej dla ukochanej Kamili Wybrańczyk i swoim „dzieciom”, pieskom Cycowi i Pumbie. - Teraz trzeba im wynagrodzić te ciężkie przygotowania. Jedziemy odpocząć. Lecimy do Grecji – kończy Szpilka.

W walce wieczoru gali KSW 71 Marian Ziółkowski obronił pas mistrzowski wagi lekkiej z Sebastianem Rajewskim. W co-main evencie Errol Zimmerman pokonał ikonę KSW, Marcina „Różala” Różalskiego.

NIE PRZEGAP! KSW 71 WYNIKI: Świetny debiut Szpilki! Ziółkowski obronił pas po trudnej walce, bolesne porażki Mańkowskiego i Różalskiego

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze