Artur Szpilka i Mariusz Pudzianowski

i

Autor: KSW Artur Szpilka i Mariusz Pudzianowski

Hitowa walka już 3 czerwca

To Artur Szpilka naprawdę myśli o Mariuszu Pudzianowskim! Bardzo szczera wypowiedź, będziecie w szoku

2023-03-08 19:13

Ta walka zelektryzuje całą Polskę. Już 3 czerwca na gali XTB KSW Colosseum 2 na PGE Narodowym Artur Szpilka zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim! O tym pojedynku mówiło się od kilku tygodni. Głównie za sprawą Szpilki, który w swoich mediach społecznościowych codziennie zaczepiał Pudzianowskiego. W środę starcie byłego pretendenta do tytułu mistrza świata w boksie w wadze ciężkiej z pięciokrotnym mistrzem świata strongmanów oficjalnie potwierdzili szefowie KSW.

Dla "Szpili" będzie to dopiero trzecia batalia w MMA, Pudzianowski bije się w klatce regularnie już od ponad 13 lat. Choć o tym starciu głośno zrobiło się przede wszystkim w ostatnich dniach, to panowie mieli się zmierzyć... już kilka miesięcy temu. Szpilka zadebiutował w nowej dyscyplinie w czerwcu zeszłego roku - na gali KSW 71 w Toruniu pokonał Ukraińca Siergieja Radczenkę. Kilka tygodni po tym starciu "Szpila" zdradził w rozmowie z "Super Expressem", że już wtedy pojawiła się propozycja pojedynku z Pudzianowskim.

Szpilka szczerze o Pudzianowskim

Wtedy do akcji wkroczył przyjaciel Szpilki, czyli Michał Materla. - Tak naprawdę Michał Materla wybił mi ten pomysł bardzo prosto z głowy. Powiedział mi jedną rzecz i zmienił całkowicie moje patrzenie na tę walkę. Powiedział - "Artur, jak chcesz walczyć z Mariuszem tylko dla pieniędzy, to bierz tę walkę, a jak chcesz walczyć z nim, ale być na to gotowym, to nie bierz tej walki" - powiedział nam Szpilka, który o Pudzianowskim wypowiada się z dużym szacunkiem. - Co by nie mówić o Mariuszu, to już jest naprawdę pełnoprawny zawodnik MMA, do tego tytan pracy. Sam jestem w szoku, jakie on zrobił postępy do tego czasu - dodał "Szpila".

Sonda
Kto wygra walkę Pudzianowski - Szpilka?
Artur Szpilka o walce z Denisem Załęckim, wierze, Bogu, depresji, Pudzianowskim i "Diablo" Włodarczyku
Listen on Spreaker.
Najnowsze