Kadra Polski na ME w MMA

i

Autor: Materiały prasowe Kadra Polski na ME w MMA

Sukces Polaków

Wielki sukces naszej kadry! Polacy wracają z workiem medali z mistrzostw Europy

2022-09-30 14:50

W stolicy Gruzji w Tbilisi miały miejsce mistrzostwa Europy w MMA organizacji GAMMA. Nie brakowało wielkich polskich sukcesów - Biało-czerwoni przywieźli aż sześć medali. Gratulujemy!

W dniach 24-28 września 2022 w stolicy Gruzji - Tbilisi miały miejsce Mistrzostwa Europy MMA 2022 organizacji GAMMA (Global Mixed Martial Arts Association). Reprezentacja Polski przywiozła z turnieju aż 6 medali. Udział pięcioosobowej kadry Polski powołanej przez Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki był możliwy dzięki hojnemu wsparciu finansowemu oraz materialnemu federacji FAME MMA oraz firmy Extreme Hobby.

Sukces Polaków na mistrzostwach Europy. Przywieźli wiele medali

Ten ogromny sukces polskiej reprezentacji nie byłby możliwy, gdyby nie nasi przyjaciele - bo śmiało tak mogę o nich powiedzieć - federacja FAME MMA oraz Extreme Hobby. To im zawdzięczamy szansę udziału w Mistrzostwach Europy MMA 2022 i pragnę w imieniu własnym i zawodników serdecznie za tę szansę podziękować. - komentuje Sławomir Cypel, Prezes Polskiego Związku Mieszanych Sztuk Walki.

Nasi zawodnicy prowadzeni przez Trenerów Kadry, Kamila Umińskiego i Wojciecha Klimkiewicza oraz Sławomira Cypla od samego początku pokazali, że przyjechali po zwycięstwo.

Iwo Baraniewski startujący w kategorii -120,2 kg, w półfinale nie dał szans przedstawicielowi gospodarzy, udowadniając wyższość swoich umiejętności w każdej z rund. Natomiast w walce o tytuł Mistrza Europy MMA 2022 zmierzył się z wyjątkowo wymagającym przeciwnikiem, którego jednak w pełni zdominował, zmuszając sędziego do przerwania walki już w pierwszej rundzie. Udowodnił tym samym, że w pełni zasługuje na tytuł Mistrza i umocnił jednocześnie swoją pozycję w rankingu GAMMA. Już niebawem zaś bronić będzie tytułu Mistrza Świata MMA 2021 - tegoroczne Mistrzostwa Świata MMA 2022 odbędą się na początku grudnia.

Wicemistrzyniami Europy MMA 2022 po ciężkich zmaganiach zostały Karolina Chłobuszewska i Joanna Walorska – Joanna podwójną, jako że podjęła wyzwanie i wystartowała w dwóch formułach: Striking MMA oraz dodatkowo Elite MMA. Z brązowymi medalami w swoich kategoriach powracają tym razem Marcin Błaziak i Paweł Grzeszczak. Sławomir Cypel wykonuje niesamowitą pracę na rzecz rozwoju mieszanych sztuk walki w naszym kraju. Jestem dumny z naszej reprezentacji i wspieranie tak wspaniałych zawodniczek i zawodników to sama przyjemność - mówi Krzysztof Rozpara, jeden z właścicieli federacji FAME MMA

Osiągnięcia naszych kadrowiczów przedstawiają się następująco:

  • Iwo Baraniewski – złoto i tytuł Mistrza Europy MMA 2022 w kategorii -120,2 kg
  • Karolina Chłobuszewska – srebro i tytuł Wicemistrzyni Europy MMA 2022 w kategorii -56,7 kg
  • Joanna Walorska – srebro i tytuł Wicemistrzyni Europy MMA w kategorii -65,8 kg oraz Striking MMA -65,8 kg
  • Marcin Błaziak – brąz w kategorii -77,1 kg
  • Paweł Grzeszczak – brąz w kategorii – 61,2 kg.
Kulisy FAME MMA 15
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze