Damian Janikowski

i

Autor: Materiały prasowe KSW Damian Janikowski

Kontrowersje na KSW

Wielkie kontrowersje na KSW 74! Damian Janikowski wściekły na werdykt sędziego, szokująca prośba

2022-09-10 23:40

Zagotowało się podczas gali KSW 74. Nie brakowało emocjonujących i krwawych starć. Niestety, pojawiły się także kontrowersje! Damian Janikowski przegrał przez poddanie z weteranem organizacji UFC Tomem Breesem. Tuż po pojedynku kłócił się z sędzią, bo uważał, że… nie klepał. Wystosował też szokującą prośbę do szefów KSW.

Gala KSW 74 zapowiadała się naprawdę interesująco. I, co najważniejsze, rzeczywiście spełniła pokładane w niej oczekiwania. W walce wieczoru Phil De Fries pokonał Ricardo Prasela, co nie było większą niespodzianką. Były zawodnik UFC wciąż nie znalazł pogromcy w największej polskiej organizacji i nie zanosi się na to, by ktoś miał mu zagrozić w najbliższym czasie. Nieco więcej emocji dostarczyło starcie Damiana Janikowskiego z innym byłym wojownikiem największej federacji świata, Tomem Breesem.

Kontrowersje na KSW 74! Janikowski wściekły na sędziego

Damian Janikowski znalazł się w tarapatach, gdy Tom Breese sprowadził walkę do parteru w drugiej rundzie. Polski medalista olimpijski walczył z doświadczonym Anglikiem, który szukał techniki kończącej. Sędzia Tomasz Bronder sprawdzał, czy z Janikowskim jest wszystko w porządku.

KSW 74. Wyniki gali: De Fries wciąż mistrzem KSW! Kontrowersje w walce Janikowskiego

Kulisy debiutu Artura Szpilki na gali KSW

W tym celu podniósł rękę, która opadła na plecy Anglika. Janikowski po chwili uderzył otwartą dłonią w Breese’a. W jakim celu? Sędzia Tomasz Bronder był przekonany, że chodzi o odklepanie duszenia, Damian Janikowski twierdził, że szukał uchwytu i drugiej ręki. Mimo to, pojedynek był już przerwany.

Damian Janikowski z zaskakującym apelem do szefów KSW

Damian Janikowski szokująco zareagował na werdykt w walce. W rozmowie tuż po pojedynku stwierdził, że nie chce, by jego pojedynki były sędziowane przez Tomasza Brondera. Wystosował z klatki taki apel do szefów KSW. Przekonywał też, że nie odklepał.

Sonda
Co wolisz oglądać - FAME MMA czy KSW?

Tom Breese tuż po pojedynku zaproponował, że zawodnicy mogą stoczyć rewanż, by rozwiązać prawidłowo kwestię tego, kto jest lepszym zawodnikiem. - Jeśli Tom chce, weźmiemy rewanż na kolejnej gali. W grudniu możemy się bić na koniec roku - powiedział polski zapaśnik.

Który z zawodników jest starszy?

Pytanie 1 z 10
Kto jest starszy? Sławomir Szmal, czy Mariusz Pudzianowski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze