Adam Małysz bez ogródek o słabych skokach Dawida Kubackiego! Wskazał, gdzie leży problem

2021-11-28 19:46
Adam Małysz, Dawid Kubacki
Autor: Cyfra Sport Adam Małysz, Dawid Kubacki

Początek nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich miał dać polskim kibicom wiele powodów do radości, jednak dyspozycja Biało-czerwonych pozostawia wiele do życzenia. Podczas dwóch konkursów w fińskiej Ruce, Dawid Kubacki zakończył swoje zmagania już po pierwszej serii. Po niedzielnym konkursie Adam Małysz został zapytany o formę Kubackiego i powiedział, co o tym myśli. Przy okazji wskazał również, gdzie leży problem.

Polscy kibice skoków narciarskich nie mają zbyt wielu powodów do zadowolenia. Od początku nowego sezonu Pucharu Świata, Biało-czerwoni spisują się znacznie poniżej oczekiwań, czego kolejny dowód mieliśmy w Ruce. Po sobotnim konkursie, gdzie do drugiej serii zakwalifikowali się jedynie Kamil Stoch i Piotr Żyła, przyszedł czas na niedzielne zmagania, gdzie wcale nie było lepiej. Szasnę na oddanie drugiego skoku mieli jedynie "Wiewiór" oraz Jakub Wolny, który ostatecznie okazał się najlepszym z Polaków. Ponownie do drugiej serii nie awansował Dawid Kubacki, który ma wyraźne problemy ze swoimi skokami. 

Michal Doleżał grzmiał po skoku Kamila Stocha! Trener Polaków musiał to powiedzieć głośno

Adam Małysz skomentował występy Dawida Kubackiego. "Orzeł z Wisły" wie, gdzie leży problem

O dyspozycję jednego z liderów polskiej kadry zapytany został Adam Małysz, który otwarcie wyznał, gdzie leży problem Kubackiego. - Dawid jest troszkę pogubiony. Najgorsze jest to, że on nie czuje tego, że jego skoki są za bardzo wynoszone. Jeśli on zacznie czuć to, że jego skok jest za bardzo w górę, to wróci do swoich skoków, ale wcześniej Dawid nie ma szans dobrze skoczyć - wyznał "Orzeł z Wisły" na antenie TVN, po niedzielnym konkursie w fińskiej Ruce. 

Kamil Stoch przekonał się, jacy naprawdę są jego fani. Wystarczyło jedno zdjęcie skoczka, żeby wywołać prawdziwą lawinę

Zobaczcie, jak wygląda praca Adama Małysza, klikając w naszą galerię zdjęć poniżej!

Słabe skoki Polaków na otwarcie nowego sezonu

Powiedzieć, że polscy skoczkowie z Kamilem Stochem, Piotrem Żyła i Dawidem Kubackim na czele nie prezentują się najlepiej w obecnym sezonie, to jakby nie powiedzieć nic. Podczas niedzielnych zmagań w fińskiej Ruce, to serii finałowej awansował tylko Żyła i Jakub Wolny i to młodszy ze skoczków mógł ostatecznie cieszyć się z wyższej pozycji - zajmując 23. miejsce. Piotr Żyła zakończył zmagania na 27. miejscu. Reszta Polaków odpadła po pierwszej serii. 

Piotr Żyła bezlitośnie podsumowany na antenie TVN! Potwornie mu się oberwało

Sonda
Czy Dawid Kubacki wróci do dobrej dyspozycji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze