Adam Małysz

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Adam Małysz

Zaskakujące

Adam Małysz nie mógł się tego spodziewać. Totalnie go to zaskoczyło, wielki mistrz sam to przyznał

2023-05-24 7:46

Adam Małysz zakończył swoją karierę już ponad 10 lat temu, ale wciąż pamięć o jego wyczynach jest w społeczeństwie bardzo żywa. Co więcej, Małysz wciąż jest przy skokach – niedawno jako dyrektor koordynator w Polskim Związku Narciarskim, a teraz jako jego prezes. Niewielu mogło się jednak spodziewać, że pytanie właśnie o „Orła z Wisły” pojawi się w trakcie... egzaminów ósmoklasistów z języka polskiego.

Adam Małysz to prawdziwa legenda skoków narciarskich i sportów zimowych ogółem. Przez wiele lat w Polsce trwała „Małyszomania”, a niektóre z wyczynów „Orła z Wisły” trwale zapisały się w pamięci kibiców i do wielu z tych pięknych chwil wraca się także dzisiaj. Jednak lata mijają i niektórzy po prostu nie mieli okazji na własne oczy oglądać sukcesów Adama Małysza. A jednak, na egzaminach ósmoklasistów, dość niespodziewanie, pojawiło się pytanie właśnie o wielkiego mistrza, obecnie piastującego funkcję prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Okazuje się, że sam Małysz był tym faktem bardzo zaskoczony!

Wielkie zaskoczenie na egzaminach ósmoklasistów

Egzaminy na koniec 8. klas rozpoczęły się 23 maja i tego dnia uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego. Na cały egzamin składało się 19 pytań, na które uczniowie mieli 120 minut, aby je rozwiązać. Oczywiście, nie brakowało pytań otwartych i właśnie jedno z takich dotyczyło Adama Małysza, a konkretniej jednej z jego wypowiedzi. Uczniowie mieli za zadanie ocenić, czy przesłanie zawarte w cytacie z Adama Małysza jest zgodne z tym w tekście do przeanalizowania.

Tak brzmiała treść zadania: "Adam Małysz - znany skoczek narciarski - powiedział: Sam dar nie wystarczy. On może w tobie drzemać i nigdy się nie obudzić, jeśli sam nie zechcesz go obudzić. Czy wypowiedź Adama Małysza jest zgodna z treścią ostatniego akapitu tekstu >>Odblokuj swój talent<<? Uzasadnij odpowiedź. Nie cytuj sformułowań z tekstu Jolanty Marii Berent". Pojawienie się wybitnego sportowca w zadaniach na egzaminie zaskoczyło samego Małysza, który udostępnił zdjęcie z arkusza egzaminacyjnego i napisał: „No tego to się nie spodziewałem”.

Adam Małysz

i

Autor: Instagram Adam Małysz
Najnowsze