Adam Małysz zachowuje spokój co do formy skoczków Już w Ruce mogą wskoczyć na podium

2021-11-26 0:01
Adam Małysz
Autor: Instagram/adammalyszofficial Adam Małysz

Niżny Tagił nie musi się powtórzyć. Nie wyszedł naszym skoczkom narciarskim pierwszy start w olimpijskim sezonie 2021-2022, ale inaczej może być już w ten weekend, w Pucharze Świata w Ruce koło Kuusamo. Dyrektor PZN Adam Małysz, nieobecny w Rosji, osobiście będzie wspierał polską ekipę na skoczni Rukatunturi.

„Orzeł z Wisły” wraz z innym działaczem PZN odbyli podróż do Finlandii samochodem i promem. Wyruszyli w poniedziałek, dotarli w środę wieczorem.

„Super Express”: - Został panu niesmak po pucharowej inauguracji?

Adam Małysz (44 l.): - Czuję się trochę rozczarowany. Nie był to udany występ, chociaż było widać chęć walki. Liczyliśmy wszyscy na więcej, bo wiedzieliśmy jak dobrze przepracowane zostało lato i jak są przygotowani nasi skoczkowie. Podczas ostatniego zgrupowania w Zakopanem skakali razem z kadrą Niemiec i Dawid Kubacki, Kamil Stoch czy Kuba Wolny fruwali równo z Eisenbichlerem czy Geigerem, który jest teraz liderem Pucharu Świata. Ale póki co jestem spokojny. Szczyt formy na przyjść na główną imprezę – igrzyska olimpijskie. Ale czy przyjedzie – tego nigdy nie wiadomo.

- Czy były jakieś zmiany w przygotowaniach do sezonu?

- System opracowany przez doktora Haralda Parnitscha od kilku lat jest skuteczny. Zmiany są kosmetyczne, aby uniknąć znużenia. Na przykład w tym roku w ćwiczeniu przeskakiwania przez płotki – raz wysoki, raz niski.

31/03/2021  Adam Małysz po zakończonym sezonie skoków: - Żyła dusił się w cieniu Stocha

- Potrafi pan wyobrazić sobie Polaków na podium w Ruce?

- Oczywiście. Po pierwsze dlatego, że wiara czyni cuda (śmiech). A po drugie dlatego, że dobrze wiem, na co chłopaków stać. Potwierdza to wygrana Kamila w kwalifikacji w Niżnym Tagile. Miejmy nadzieję, że warunki w Ruce będą sprawiedliwe i że wygrają najlepsi.

- Rukatunturi to jednak niezbyt przyjazny obiekt…

- Puchar przechodzi z bardzo loteryjnej skoczni w Niżnym Tagile na loteryjną w Ruce. Prawie zawsze tutaj wieje. Sam mam wspomnienia pozytywne i negatywne (zajął trzykrotnie drugie miejsce - red.). Wylatując z progu często trafia się na taki przeciąg, że nie da się odlecieć. Ale bywały tu konkursy w spokojnych warunkach.

Skoki narciarskie - jak dobrze znasz się na skokach?

Pytanie 1 z 10
Skoki narciarskie w 1908 roku w Polsce zadebiutowały w miejscowości:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze