Andrzej Stękała potwornie POKRZYWDZONY? Dla Niemca to zrobili, dla młodego Polaka już nie!

2021-01-16 20:03 mso
Andrzej Stękała
Autor: Marek Zieliński Andrzej Stękała

To mógł być znakomity weekend dla polskich skoczków. Biało-czerwoni deklasowali wszystkich przeciwników do siódmej serii konkursu drużynowego. Wtedy za blisko wylądował Andrzej Stękała. Sam skoczek mówił o tym, że wyrwał za mocno do przodu, ale wielką rolę odegrały też z pewnością drastycznie zmieniające się warunki atmosferyczne. "Jędruś" został nieco pokrzywdzony. To, co stało się w przypadku jednego z niemieckich zawodników czy Kamila Stocha, w przypadku Stękały już nie zadziałało.

Andrzej Stękała przepraszał kolegów z reprezentacji za jeden słabszy skok podczas konkursu drużynowego Pucharu Świata w Zakopanem. "Jędruś" był załamany po tym, jak to jego próba zadecydowała o tym, że zawodnicy skończyli rywalizację na drugim miejscu, za plecami Austriaków. - Z winy Andrzeja jest to drugie miejsce. Jest nam bardzo przykro z tego powodu. Gdyby go nie było to bylibyśmy pewnie poza podium - powiedział rozczulająco Kamil Stoch.

Górale ZROZPACZENI w Zakopanem: Zarobiłem 20 zł! Zwijam interes!

Na ważną sprawę uwagę zwrócił portal SportoweFakty.wp.pl. Niewykluczone, że winę za zajęcie drugiego miejsca częściowo może ponosić kierujący zawody Borek Sedlak. Polak został puszczony w gwałtownie zmieniających się warunkach, choć te mieściły się oczywiście w korytarzu. W innych przypadkach Sedlak czekał jeszcze na ustabilizowanie wiatru.

Stało się tak chociażby w przypadku rodaka Stefana Horngachera, Piusa Paschke. Ten odstał chwilę na skoczni, czekając na swoją próbę. Podobna sytuacja miała w przypadku Kamila Stocha i kilku innych zawodników. Niestety, dla Andrzeja Stękały momentalnie zapalone zostało zielone światło.

Jaka jest ukryta pasja Stefana Horngachera? Sprawdźcie w galerii poniżej!

W niedzielę tuż po godzinie 16:00 rozpocznie się konkurs indywidualny. Udział weźmie 50 skoczków, w tym szóstka z Polski. Relacja na żywo na Sport.se.pl. Zapraszamy!

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze