Apoloniusz Tajner

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Apoloniusz Tajner

Legenda zachwycona

Apoloniusz Tajner wprost wyraził się o polskim skoczku. Użył takiego stwierdzenia, 16-latek może czuć się dumny

2023-02-05 10:43

Wyniki młodych polskich skoczków i kreowanie nowych talentów to największy ból głowy w Polskim Związku Narciarskim. Rok rocznie powtarza się, że po odejściu ze sportu Kamila Stocha, czy Piotra Żyły zostanie dziura pokoleniowa. Ale co jakiś czas pojawiają się promyczki nadziei, że do takiej sytuacji dojść nie musi. Apoloniusz Tajner bardzo pozytywnie wypowiada się m.in. o 16-letnim Kacprze Tomasiaku.

Wyniki Polaków w skokach narciarskich od wielu lat są rewelacyjne. Choć zdarzają się gorsze momenty, podsumowanie wyników z dwóch ostatnich dekad wyjdzie zdecydowanie na plus. Jednak wciąż jak bumerang wraca temat następców obecnych mistrzów. Nieco z niepokojem można patrzeć na zaplecze polskich skoków, bo trudno znaleźć zawodnika, który z marszu mógłby zacząć podbijać serca kibiców.

Apoloniusz Tajner nie mógł nachwalić się młodego zawodnika. Wielkie słowa pod adresem 16-latka

Dlatego polscy kibice mogą martwić się, jaki będzie stan skoków w kraju nad Wisłą za 5, 6 lat. Nadzieje na "lepsze jutro" dali skoczkowie podczas Mistrzostw Świata Juniorów. Biało-czerwoni w składzie: Marcin Wróbel, Klemens Joniak, Kacper Tomasiak i Jan Habdas, zdobyli srebrny medal w konkursie drużynowym. W rozmowie z portalem WP SportoweFakty Apoloniusz Tajner został zapytany o ten sukces. - Cała czwórka ma naprawdę duży potencjał. Wielokrotnie miałem okazję ich obserwować i na tle rówieśników prezentują poziom światowy, co zresztą potwierdzili w Whistler - powiedział były prezes PZN.

Tajner zwrócił uwagę przede wszystkim na jednego zawodnika, którego trenerzy chwalą za potencjał. - U Kacpra te skoki technicznie wyglądają lepiej niż u Janka (Habdasa - przyp. red.), ale nie ma jeszcze takiej mocy. Od co najmniej dwóch lat od trenerów słyszę jednak, że Kacper to wybitny talent - stwierdził Tajner.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?
PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport 30.01
Najnowsze