Piotr Żyła

i

Autor: AKPA

Skoki

Dziwne zachowanie Piotra Żyły w Klingenthal. "Nie dogadamy się"

2023-12-10 17:11

Za nami weekend z Pucharem Świata w Klingenthal. Piotr Żyła po pierwszej serii zajmował 17. miejsce i skończył na 22. Lepiej poszło mu w sobotę, ale i tak mistrz świata czuł spore rozczarowanie. Wszyscy polscy skoczkowie zaczęli szukać światełka w tunelu w Klingenthal, ale jeszcze sporo im brakuje do odzyskania pełni formy. Żyła poszukuje metrów, z trudem dobiera słowa, by to wszystko opisać.

"Wiewiór" czuł zawód po sobotnim konkursie i dziwnie się zachowywał. Po pierwszej serii był siódmy, skończył jedenasty. Już dwa tygodnie temu w Ruce potrafił "odpalić", notując 5. miejsce w kwalifikacjach. Dzień później nie awansował do 2. serii. Choć Żyłę znamy jako "śmieszka", to startem sezonu jest mocno przejęty. Zdenerwowany skoczek, nie potrafił dogadać się z dziennikarzami po sobotnich zawodach.

– Dobra, widzę, że się dzisiaj nie dogadamy – powiedział reporter Eurosportu, po tym jak zasypał Żyłę serią pytań, na które nie potrafił uzyskać odpowiedzi. Po pytaniu o krótki skok Żyła milczał niczym Robert Lewandowski po przegranym meczu z Włochami 0:2 przed trzema laty. – Coś poszło do przodu, tak że jakiś tam plusik jest – stwierdził po dłuższym milczeniu.

ZOBACZ: Geiger show w Klingenthal! Koszmar polskich skoczków trwa nadal. Żyła i Kubacki tłem dla czołówki

Gdy szkoleniowcem polskich skoczków był Stefan Horngacher – Żyła potrafił regularnie ignorować dziennikarzy, przechodząc obok nich bez westchnięcia. Oby mistrz świata nie nawiązywał już nigdy do tamtych czasów i pokazał mistrzowskie skoki, którymi zachwycał w poprzednim sezonie.

W niedzielę Żyła po obu seriach był 22. Za nim na 28. miejscu Dawid Kubacki, który nie krył złości po niedzielnych skokach. W Klingenthal poza zasięgiem wszystkich był Karl Geiger. Dobra informacja dla polskich skoczków jest taka, że teraz Puchar Świata zawita do ich ulubionego Engelbergu...

Adam Małysz o złocie Piotra Żyły i zatrudnieniu Thomasa Thurnbichlera
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze