Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle

i

Autor: Cyfra Sport Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle

nie jest dobrze

Fatalne wieści tuż przed skokami w Wiśle! Thomas Thurnbichler wściekły! Trener reprezentacji Polski wyszedł z siebie przez tę decyzję

2022-12-22 16:00

Już na kilkanaście godzin przed planowanym rozpoczęciem mistrzostw Polski w skokach narciarskich, które mają odbyć się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle mówiło się o tym, że podczas trwania zawodów pogoda może dać się we znaki zawodnikom. To niestety potwierdziło się podczas treningu przez mistrzostwami Polski. Skok Pawła Wąska, który przez szalejący wiatr miał problemy z lądowaniem tylko rozwścieczył trenera Thomasa Thurnbichlera.

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, w czwartek 22 grudnia, na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zaplanowano mistrzostw Polski. Biało-czerwoni, w tym oczywiście również liderzy reprezentacji Polski mieli walczyć o tytuł najlepszego polskiego skoczka, jednak start zawodów nie wydawał się taki pewny od kiedy pojawiły się informacje o tym, że warunki atmosferyczne na Śląsku nie będą zbyt dobre. Początkowo mówiło się o szalejącym wietrze, który miał sięgać nawet 17 m/s. Późniejsze prognozy, które przewidywały słabszy wiatr sprawiły, że zawodnicy stawili się na treningu, który i tak był opóźniony o 30 minut. Już w jego trakcie trener Thurnbichler wychodził jednak z siebie. 

Niepokojące wieści tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Polski w skokach narciarskich! Szalejący wiatr daje się we znaki zawodnikom. Thurnbichler wściekły

Podczas treningu przed mistrzostwami Polski w Wiśle okazało się bowiem, że pierwsze prognozy mówiące o szalejącym wietrze były słuszne. Wyraźnie widać to było podczas skoku Pawła Wąska. Polak miał ogromne problemy z lądowaniem, co niezwykle rozwścieczyło trenera kadry A, jak donosi Michał Chmielewski z "TVP Sport". Takie informacje tuż przed planowanym startem zawodów nie napawają optymizmem. 

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Turniej Czterech Skoczni 2022/23?
Najnowsze