Kacper Juroszek

i

Autor: CyfraSport Kacper Juroszek

Trudna sytuacja

Fatalne wieści z Rasnova, wiatr wręcz niszczy infrastrukturę obiektu! Co z konkursem mężczyzn?

2023-02-18 13:25

Puchar Świata w skokach narciarskich tym razem zawitał do Rasnova, gdzie odbędą się ostatnie zawody przed mistrzostwami świata w Planicy. Do Rumunii udało się tylko 4 polskich zawodników i to tych, którzy na Słowenii nie będą walczyli o medale. Okazuje się jednak, że konkurs mężczyzn stanął pod wielkim znakiem zapytania po tym, co wydarzyło się podczas pierwszej serii konkursu kobiet.

Konkursy Pucharu Świata w Rasnovie z pewnością nie przyciągną największej uwagi fanów. Wielu czołowych zawodników trenuje do mistrzostw świata i w Rumunii się nie pojawili, choć nie jest też tak, że zabraknie całkowicie skoczków z czołówki. Istnieją jednak poważne obawy co do tego, czy konkurs indywidualny, zaplanowany na sobotę, w ogóle się odbędzie, a to z powodu naprawdę silnego wiatru, który nie tylko przeszkadza w rozegraniu zawodów, ale także niszczy... infrastrukturę skoczni!

Skoczkinie ledwo dokończyły pierwszą serię, a to nie koniec kłopotów

Jako pierwsze rywalizację w Rasnovie rozpoczęły skoczkinie, które jednak nie miały, mówiąc delikatnie, najprostszego zadania. W pierwszej serii wystartowało 40 zawodniczek, ale żeby wszystkie mogły oddać swój skok potrzeba było aż... niemal dwóch godzin! Warunki nie tylko przeszkadzały oddawać normalne skoki i wydłużyły rywalizację, ale także uderzyły w sam obiekt.

Jak donosi Dominik Formela z portalu Skijumping.pl, silny wiatr miał nawet uszkodzić konstrukcję wokół skoczni! Chodzi o rusztowania, które podtrzymują sztuczne oświetlenie – pojawiło się ono po raz pierwszy na tym obiekcie, ale debiut raczej nie będzie udany. – Infrastruktura wokół skoczni w Rasnovie zaczyna się rozpadać wskutek wiatru. Właśnie odpadły elementy rusztowania zbudowanego na potrzeby tymczasowego oświetlenia – czytamy we wpisie Formeli.

Skokomania | 09.01.2023
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany