Monika Hojnisz-Staręga

Autor: FREDRIK SANDBERG / TT VIA AP Monika Hojnisz-Staręga

GIGANTYCZNY sukces Moniki Hojnisz-Staręgi. Została mistrzynią Europy w biathlonie!

2021-01-27 12:09

Monika Hojnisz-Staręga po raz drugi w karierze została mistrzynią Europy w biathlonie! W środę reprezentantka Polski wygrała bieg indywidualny na 15 kilometrów w Dusznikach-Zdroju. Tym samym dorzuciła do swojej kolekcji kolejny cenny złoty medal. Dla kibiców to dobry znak przed zbliżającymi się mistrzostwami świata.

Biathlonistka Monika Hojnisz-Staręga zdobyła w Dusznikach-Zdroju złoty medal mistrzostw Europy w biegu indywidualnym na 15 km. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Anastazja Merkuszyna, a trzecie - Rosjanka Łarysa Kuklina.

Mistrzynią Starego Kontynentu 29-letnia chorzowianka została już po raz drugi w karierze - poprzednio dokonała tego w 2013 roku w Bansku, gdzie triumfowała w biegu na dochodzenie. Kilka dni wcześniej wywalczyła brąz mistrzostw świata w Novym Mescie w biegu ze startu wspólnego.

W środę Polka miała jeden niecelny strzał, ale i tak wyprzedziła o 2,9 s bezbłędną Merkuszynę. Kuklina także pomyliła się raz i straciła do Hojnisz-Staręgi 15,5 s.

Zobacz: Adam Małysz CIERPIAŁ cały rok. To była MORDĘGA, na wszystko patrzyli bliscy. Nikt nie umiał mu pomóc

Czy lubisz biathlon?

Impreza w Dusznikach-Zdroju to ostatni międzynarodowy sprawdzian przed mistrzostwami świata, które odbędą się 10-21 lutego w słoweńskiej Pokljuce. W ME tradycyjnie nie startuje światowa czołówka.

Sprawdź: Dziewczyna Piotra Żyły znów PROWOKUJE. Odsłonięte POŚLADKI, skąpy strój. Ponownie się naraża?

Co warto zabrać zimą w góry?

Na godzinę 14.15 zaplanowana jest rywalizacja mężczyzn na dystansie 20 km. Czwartek będzie dniem przerwy, a mistrzostwa zakończą się w niedzielę. W pozostałych konkurencjach Hojnisz-Staręga już nie wystąpi, ponieważ skupi się na przygotowaniach do MŚ.

Zobacz: Kamil Stoch zaczął otrzymywać takie wiadomości. Został nimi zasypany na ogromną skalę, musi reagować!