Dawid Kubacki, Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft

i

Autor: Cyfrasport Dawid Kubacki, Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft

Będzie okazja?

Granerud zdecyduje się na zaskakujący ruch? Może otworzyć się wielka szansa dla Kubackiego!

2023-02-06 21:33

Halvor Egner Granderud w ostatnich tygodniach nie dość, że dogonił Dawida Kubackiego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, to jeszcze zdecydowanie mu odskoczył, bowiem polski skoczek nie utrzymuje już tak wysokiej formy, jak na początku sezonu. Okazuje się jednak, że może otworzyć się spora szansa na odrobienie części strat.

Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla Dawida Kubackiego i polskich skoczków. Kolejne konkursy przyniosły wiele triumfów Granerudowi, a Kubacki nie potrafił nawet utrzymywać się w czołówce i w tej chwili trafi do Norwego aż 238 punktów. Teraz skoczkowie przeniosą się do Lake Placid, gdzie odbędą się pierwsze w historii zawody duetów i dwa konkursy indywidualne. Polscy fani nie tracą nadziei, że Kubacki jeszcze będzie w stanie odrobić straty do Graneruda i że zacznie się to już w USA. Ale duża szansa na to może otworzyć się nieco później.

Norwegowie planują zaskakujący ruch?

Wiadomo, że lada moment czekają nas mistrzostwa świata w skokach w Planicy. Norwegowie oczywiście celują w tę imprezę i niewykluczone, że część z nich opuści Puchar Świata w Rasnovie, który odbędzie się tuż przed MŚ. Jest to o tyle prawdopodobne, że w Rumunii odbędzie się tylko jeden konkurs indywidualny.

 – Z planem przygotowań na mistrzostwa świata w Planicy poczekamy do tego, co przyniosą zawody w Lake Placid. Nie myślimy o pominięciu tych zawodów (w Rasnovie – przyp. red.). Jednak wątpię, żebyśmy pojechali tam tym samym składem, co do Planicy – mówi trener Norwegów, Alexander Stoeckl, w rozmowie z portale Sport.pl.

Z tego wynika, że istnieje szansa na niepojawienie się Graneruda w Rasnovie, aby mógł on w spokoju przygotować się do zawodów w Planicy. Zwłaszcza, że jak zostało wspomniane, straciłby wówczas tylko jeden konkurs indywidualny, więc maksymalnie Kubacki mógłby odrobić tam 100 punktów (musiałby oczywiście zająć pierwsze miejsce).

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze