Halvor Egner Granerud

i

Autor: AP PHOTO Halvor Egner Granerud

Wypowiedź Graneruda

Granerud został zapytany o Kubackiego! Norweg w mocnych słowach wypowiedział się o rywalu

2023-02-12 15:17

Puchar Świata w skokach narciarskich powoli wchodzi w decydującą fazę, wszyscy zawodnicy znajdują się w tym momencie na obiekcie Lake Placid. W sobotę odbyły się już dwa konkursy, indywidualny oraz historyczny, w którym rywalizowały reprezentacje w duetach. Największymi rywalami są Halvor Egner Granelud oraz Dawid Kubacki, walczą o końcowy triumf o Kryształową Kulę. Norweg w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" wypowiedział się na temat 32-latka.

Sezon 2022/2023 w Pucharze Świata jest bardzo emocjonujący dla wszystkich kibiców. Od samego początku w dobrej formie był Dawid Kubacki, Polak wygrał pierwsze dwa konkursy w Wiśle. Później poszło nieco gorzej w Ruce, wówczas 32-latek zaliczył kolejno: 4 i 6 pozycje. Podczas Turnieju Czterech Skoczni z bardzo dobrej strony zaprezentował się Halvor Egner Granerud, Norweg wygrał całe zawody, co pozwoliło mu na zbliżenie się w klasyfikacji generalnej do Polaka. Fantastyczna passa 26-latka została przerwana dopiero podczas konkursu w Lake Placid, ponieważ indywidualnie uplasował się na 7. miejscu, a w duecie z Mariusem Lindvikiem wywalczył daleką 6. pozycję. Warto przypomnieć, że w tej rywalizacji najlepsi okazali się podopieczni Thomasa Thurnbichlera, czyli Dawid Kubacki oraz Piotr Żyła.

Jasne stanowisko Graneruda! W takim sposób wypowiedział się Norwego o Kubackim

W tym momencie klasyfikacja Pucharu Świata prezentuje się następująco, na 5. miejscu znajduje się Piotr Żyła, a Dawid Kubacki jest tuż za plecami lidera - Graneruda, Polak traci do Norwega 229 punktów, co wcale nie przekreśla szans 32-latka na ostateczny triumf i zdobycie Kryształowej Kuli. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" 26-latek wypowiedział się na temat rywalizacji z Kubackim. - Nie powiedziałbym, że jest pozamiatane. Wiem, że Dawid także bardzo ciężko pracuje. To świetny zawodnik, który miał kapitalny początek sezonu - przekazał Granerud, tym samym docenił klasę rywala.

Początek niedzielnego konkursu w Lake Placid jest zaplanowany na godzinę 16:15 czasu polskiego. Będzie to kolejna szansa na odrobienie strat do Graneruda przez Kubackiego.

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze