Halvor Egner Granerud

i

Autor: Cyfra Sport Halvor Egner Granerud

Podejmie decyzje?

Halvor Egner Granerud wycofa się z zawodów Pucharu Świata? Może podjąć ciekawą decyzję, ma mieć inne plany

2023-02-06 14:01

Halvor Egner Granerud nie wystartuje w jednym z konkursów Pucharu Świata? Według doniesień medialnych, reprezentant Norwegii i lider kwalifikacji Pucharu Świata może zrezygnować z udziału w zawodach rozgrywanych w Rasnovie. Wszystko przez fakt, że sportowiec

Halvor Egner Granerud zdecyduje się na odpuszczenie konkursu Pucharu Świata? Według doniesień medialnych, reprezentant Norwegii może nie pojechać do rumuńskiego Rasnova. O planach Norwega powiedział w mediach szef tamtejszego związku Clas Brede Brathen, który stwierdził, że skoczek może odpuścić zawody, ze względu na mistrzostwa świata w Planicy. 

Halvor Egner Granerud nie wystartuje w Pucharze Świata w Rasnowie? Chce się skupić na czym innym

Granerud miał zdaniem Brathena podjąć decyzję o tym, aby nie startować w Rumunii i skupić się wyłącznie na mistrzostwach świata w Planicy. Jak powiedział działacz, reprezentant Norwegii może sobie na to pozwolić dzięki dużej przewadze w Pucharze Świata.

- Norweg chce jeszcze powiększyć przewagę i... udać się na spokojny trening. – 26-letni Halvor jest w takiej formie, że zamierza "mocno uderzyć" w Lake Placid i zdobyć dodatkowe punkty w PŚ, tak aby później zrobić bezpieczną przerwę na przygotowania do MŚ. Przewaga w klasyfikacji generalnej PŚ pozwala mu na taki manewr i na odpuszczenie konkursów w Rumunii, a MŚ stają się dla niego celem głównym – powiedział na łamach dziennika "Verdens Gang" szef norweskich skoków Clas Brede Brathen.

Sonda
Czy to będzie dobry sezon dla Dawida Kubackiego?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze