Ile zarobił Dawid Kubacki w ramach Titisee-Neustadt Five?

2020-01-19 17:48 MSo
Ile zarobił Dawid Kubacki w ramach Titisee-Neustadt Five?
Autor: EastNews Ile zarobił Dawid Kubacki w ramach Titisee-Neustadt Five?

Za nami koniec zmagań w ramach cyklu Titisee-Neustadt Five. Dawid Kubacki dwukrotnie wygrywał konkursy Pucharu Świata, ale ostatecznie samego turnieju nie udało mu się wygrać. Triumfatorem został Ryoyu Kobayashi i to on sięgnął po czek na 25 tysięcy euro. Ile zarobił Dawid Kubacki w ramach Titisee-Neustadt Five? Zarobki Kubackiego w Titisee-Neustadt Five.

Dawid Kubacki utrzymał znakomitą formę z początku nowego roku także podczas zawodów w ramach cyklu Titisee-Neustadt Five. W ramach pięcioskokowego turnieju, na który składały się dwa konkursy i kwalifikacje, do wygrania było aż 25 tysięcy euro. Tą sumę zgarniał jednak jedynie triumfator - w tym przypadku był to Ryoyu Kobayashi.

Niestety, Polakowi zostało jedynie pocieszyć się dwoma zwycięstwami w ramach konkursu Pucharu Świata. I choć premia za triumf w Titisee-Neustadt Five przypadała tylko dla najlepszego skoczka, to Dawid Kubacki także w Niemczech się nieźle wzbogacił. Wszystko dzięki zajętym miejscom.

Nagroda za zwycięstwo w turnieju była jedynie oddzielnym elementem premii. Oprócz laurów za triumf w klasyfikacji generalnej, pieniądze przyznawane były także zgodnie z zasadami Pucharu Świata. To oznacza, że na konto Dawida Kubackiego wpłynęło dwa razy po 10 tysięcy franków szwajcarskich. W przeliczeniu na złotówki jest to niemal 80 tysięcy!

Przed zmaganiami w Titisee-Neustadt, Dawid Kubacki zarobił w tym sezonie 357 500 zł (przelicznik 1 CHF = 3,92 zł). Dzięki dwóm kolejnym zwycięstwom w Pucharze Świata udało mu się już przekroczyć barierę 430 tysięcy złotych. Kibice z pewnością nie będą mieli nic przeciwko, jeśli w Zakopanem pęknie mu pół miliona!

Najnowsze