Janne Ahonen otrzymał ŚMIERTELNE POGRÓŻKI od polskiego kibica. Adam Małysz przeprosił

2019-12-01 14:34 MSo
Janne Ahonen
Autor: CyfraSport Janne Ahonen

Wśród kibiców nie brakuje też osób, które niezbyt dobrze pojmują zasady wspierania swoich idoli i ewentualnego deprymowania przeciwników. Nie brakuje tych, którzy by rozproszyć rywali zalewają ich falą hejtu i mowy nienawiści. Bardzo boleśnie przekonał się o tym Janne Ahonen, który otrzymał kiedyś śmiertelne pogróżki od jednego z kibiców Adama Małysza. Ten dowiedział się o sprawie dopiero teraz i zdecydował się przeprosić!

Kolejne zmagania w Kuusamo to znakomita okazja do wspominania starych czasów między byłymi rywalami i znakomitymi skoczkami. Wśród tych, którzy doskonale kojarzą się od lat i mają wiele sytuacji do przypominania sobie są Janne Ahonen i Adam Małysz. Niestety, jedna z historii zdecydowanie nie należała do kolorowych!

Fiński portal Ilta-Sanomat przypomniał historię fińskiego skoczka, który otrzymał śmiertelne groźby przed jednym z konkursów. Dotyczyły one ewentualnego zwycięstwa z... Adamem Małyszem w Zakopanem w 2005 roku. Niestety, Polak dowiedział się o tym dopiero teraz i mógł zareagować w tylko jeden sposób.

- Niewiarygodne! Czy jest to prawda? Oczywiście, że chcę przeprosić Jane. Polacy czasami wielbią skoczków, ale to najgorszy możliwy przykład - mówił Małysz cytowany przez stronę. Hannu Lepistoe próbował bronić i tłumaczyć karygodne zachowanie, ale ciężko, by jakkolwiek je usprawiedliwiać.

Sytuacja zakończyła się czternaście lat temu w ten sposób, że zwiększono środki ochrony podczas konkursu, ale i tak podczas czysto sportowej rywalizacji zdecydowanie lepszy okazał się Adam Małysz. Fin skończył konkurs jako drugi.

Najnowsze