Justyna Kowalczyk znów powalczy z Marit Bjoergen

2011-01-20 3:00

Justyna Kowalczyk przegoniła 31-letnią Margit Bjoergen w punktacji Pucharu Świata w biegach narciarskich. Wczoraj nadgoniła do niej stratę, której... nie zniweluje nigdy. Stała się bowiem 28-latką. Urodziny przypadły w drodze ze Szwajcarii przez Niemcy do Estonii, gdzie w weekend odbędą się pucharowe zawody.

Najlepszy prezent Justyna może sobie sprawić sama - pokonując Bjoergen na trasie w pierwszym pojedynku od 5 tygodni. W listopadzie i grudniu Bjoergen wygrywała raz za razem, potem długo odpoczywała. Przed kilkoma dniami w Libercu zajęła dopiero 7. miejsce (Polka nie startowała).

Ponowna konfrontacja najlepszych biegaczek świata zapowiada się pasjonująco. Po treningach w Alpach forma Polki powinna być jeszcze lepsza.

Przeczytaj koniecznie: Adam Kokoszka wypożyczony do Polonii Warszawa

Trasy w Otepaeae to ulubiona arena polskiej narciarki. Właśnie tam po raz pierwszy stanęła na podium PŚ (7 stycznia 2006 r.) i tam po raz pierwszy zwyciężyła (27.01.2007 r.). Oba te sukcesy odniosła na dystansie 10 km st. klasycznym, tym samym, który rozegrany zostanie w sobotę. W niedzielę zaplanowano sprint klasykiem.