Justyna Kowalczyk-Tekieli z synem

Autor: Instagram/ justyna.kowalczyk.tekieli Justyna Kowalczyk-Tekieli z synem

Justyna Kowalczyk znowu na podium. Mistrzyni olimpijska druga w Biegu Piastów

2022-03-07 14:25

Nie wytrzymała w roli trenerki. Justyna Kowalczyk-Tekieli (39 l.) znów stanęła do rywalizacji. Wystartowała w Biegu Piastów w Jakuszycach i zajęła drugie miejsce w kategorii kobiet na głównym dystansie – 50 km.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska od lat była wielką sympatyczką narodowego biegu narciarskiego w naszym kraju. Sama wystartowała w nim dwa lata temu, tuz przed pandemią. Jeszcze pod panieńskim nazwiskiem zajęła pierwsze miejsce na dystansie 25 km.

21/02/2022 PM  Justyna Kowalczyk zaskoczyła wszystkich. Niezwykłe słowa o końcu kariery, wszystko mogło potoczyć się całkiem inaczej

Od tamtego startu wyszła za mąż i urodziła syna. Pracuje teraz z kadrą biatlonową. Natura wciąż jednak ciągnie wilczycę do lasu. Stąd ponowny start w Biegu Piastów.

„Królowa nart” była liderką na pierwszym punkcie kontrolnym (3,4 km). Potem wyprzedziła ją Czeszka Adela Boudikova (36 l.) i taka kolejność pozostała do mety. Czas zwyciężczyni to 2:47.25 godz., a Polka minęła metę druga, o 7.46 min. za nią.

Justyna wygrała wewnątrzrodzinną rywalizację z mężem, Kacprem Tekielim (38 l.). Nie będąc wyczynowym narciarzem, ale alpinistą, uzyskał czas 3:39.39 godz. (204. lokata). Triumfował Michał Skowron z AZS AWF Katowice – 2:34.24.