Kamil Stoch

i

Autor: Cyfrasport Kamil Stoch

Kłopoty mistrza

Kamil Stoch zmaga się z chorobą. W Zakopanem podjął specjalne kroki. "Straciłem sporo"

2023-01-13 21:27

Przed Pucharem Świata w Zakopanem polscy kibice dowiedzieli się o chorobie Kamila Stocha. "Orzeł z Zębu" nabawił się infekcji tuż po Turnieju Czterech Skoczni, podczas którego jego forma rosła. Przed domowym występem ponownie może mówić o pechu, ale problemy zdrowotne nie przeszkodziły mu w występie. W piątek Stoch pojawił się na Wielkiej Krokwi, jednak podjął specjalne kroki.

Podczas Turnieju Czterech Skoczni gołym okiem było widać poprawę formy Stocha, który nawiązywał walkę ze ścisłą czołówką. W każdym konkursie niemiecko-austriackiej imprezy plasował się w czołowej "10" i nadzieje kibiców przed konkursem w Zakopanem rosły z jego każdym dobrym skokiem. Niestety, trzykrotny mistrz olimpijski kolejny raz może mówić o pechu. Przed weekendem PŚ na Wielkiej Krokwi zmagał się z chorobą, która na szczęście nie przeszkodziła mu w starcie, ale wpłynęła na jego formę. W piątek zakończył się TCS, a Stoch dopiero w środę wznowił treningi i w czwartek oddał kilka skoków. W piątek pojawił się na starcie, jednak zrezygnował ze skoku w drugim treningu, a po kwalifikacjach także oszczędzał energię na sobotni i niedzielny konkurs.

Kamil Stoch zmaga się z chorobą. W Zakopanem podjął specjalne kroki

Poza rezygnacją z jednej serii treningowej 35-latek postanowił ograniczyć do minimum piątkowy kontakt z mediami. W strefie wywiadów zapowiedział, że odpowie tylko na jedno pytanie, które nie mogło dotyczyć innej sprawy. Michał Skiba z "Super Expressu" spytał Stocha o zdrowie, a ten uspokoił reporterów i kibiców. - Z każdym dniem jest coraz lepiej. Nabieram więcej sił i energii. Czuję się coraz mocniejszy. Oczywiście straciłem sporo podczas tego weekendu [po konkursie w Bischofshofen – przyp. red.], ale tak, jak mówię: dla mnie każdy dzień jest tutaj potrzebny, żeby zbierać siły i jest coraz lepiej - wyjaśnił.

W sobotę Stoch otworzy konkurs drużynowy dla reprezentacji Polski. Thomas Thurnbichler postawił po piątkowych skokach na niego, Piotra Żyłę, Pawła Wąska i Dawida Kubackiego. Początek premierowej rywalizacji drużynowej w tym sezonie już o 16:00. 

Sonda
Czy Kamil Stoch wygra po raz 40. w tym sezonie Pucharu Świata?
Skokomania | 09.01.2023
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze